Ragbi Milli Takımı Burdur’da

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde 9 Ekim Cumartesi günü saat 11:00’de gerçekleştirilecek olan Türkiye – Andorra Ragbi karşılaşması öncesinde Ragbi Milli Takım temsilcileri basınla biraraya geldi.

Basın toplantısına Federasyon Başkanı Murat Pazan, Genel Koordinatör Erkan Göral, Avrupa Maç Gözlemcisi Philippe Marguin, Teknik Direktör Cherokee Sylvain Ngue, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ Spor Kulüp Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve basın mensupları katıldı.

Başkan Pazan: “Sporcularımız sayenizde çok güzel bir hazırlık dönemi geçirdi”

Toplantıda konuşan Federasyon Başkanı Murat Pazan Burdur’da 23 yıl aradan sonra ilk kez bir milli maç heyecanı yaşanacağını belirterek; “Ragbi Federasyonu ailesi olarak 2 yılın ardından bir maça çıkacağız ve bunun heyecanını yaşıyoruz. Mental olarak takımımızın hazır olduğuna inanıyoruz. Antrenörlerimiz fiziki olarak, teknik olarak üçüncü kampını geçirdiler. Çok güzel bir dönem geçirdiler. Biz ev sahipliğinden gayet memnunuz, sporcularımız da aynı şekilde hoşnutlar. 4,5 yıldır federasyon başkanı olarak görev yapıyorum. Fiziki anlamda her ne kadar zeminler hazır olsa da mental anlamda da hazır olması gerçekten çok zor bir durum. 40 sporcumuz var. Her birinin farklı zevkleri var. Bu 40 arkadaşımız 2-3 kampımızı burada geçirdiler. Dolayısıyla herkes mental anlamda da çok üst düzeyde performansa hazır bir şekildeler. Dolayısıyla ile Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin tüm ekibine sporcularım adına Türk halkı adına teşekkür ediyorum. Sporcularımız sayenizde çok güzel bir hazırlık dönemi geçirdi” şeklinde konuştu.

Rektör Korkmaz: “Artık MAKÜ spor projesi ulusal ve uluslararası düzeyde bilinecek”

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz da bir konuşma yaptı. Rektör Korkmaz; “Burdur’da üniversitemizin öncülüğünde birçok çalışma yanında Burdur için planladığımız Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi Konseptimiz içerisinde ulusal ve uluslararası çok sayıda sporcuya ve takıma ev sahipliği yapıyoruz. Bugün de milli bir müsabakaya ev sahipliği yapacağız. Biz burada bütün konseptimizi ve bütün altyapılarımızı birçok branşta sporcuları rahatlıkla hem sağlıklı ve güzel bir ortamda dinlenme ve eğitim yapabilecekleri diğer taraftan da antrenman alanları ve elbette de müsabakalar açısından önemli çalışmaları yürütüyoruz. Bu geçtiğimiz yaz ve sonbahar döneminde yoğun kamp dönemimiz devam ediyor. Büyük ihtimalle kış döneminde de yoğun kamplarımız devam edecek. Artık Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi spor projesi ulusal ve uluslararası düzeyde bir yer olarak bilinen ve kalitesi ortaya konan bir konsepte ulaşacak. Yatırımlarımız devam edecek. Yeni branş ve mevcut branşların da daha güçlü bir şekilde yürütülebilmesi için spor konsepti üzerinden üniversitemizin akademik birimlerinin de sürece dahil olduğu ve destek verdiği bir konsept olacak. Yarın oynanacak milli maçımız için hem teknik alt yapı olarak hem öğrencilerimizin maçı izlemesi hem şehirdeki Burdurluların böyle bir milli müsabakayı izlemeleri noktasında büyük bir heyecan içerisindeyiz. Burdur da büyük bir heyecan içerisinde. İnşallah yarın güzel bir maç olur. Güzel bir seyir içinde oluruz. Ragbi Milli Takımının bundan sonraki yapacağı kamp organizasyonlarında ve ulusal ve uluslararası diğer müsabakalarında da ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Avrupa Maç Gözlemcisi Philippe Marguin de konuşma yaparak, bir gözlemci olarak beğenilerini sundu. Ev sahipliği için MAKÜ’ye teşekkür eden Marguin, Sahayı çok beğendiklerini, Ragbinin gelişimi açısından çok iyi bir yerde olduğunu ve bu yolda devam etmesini istediğini belirterek, “Umarım yarın çok güzel bir son olur. Her şey için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Cherokee Sylvain Ngue: “Ülkemizin mutlu olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız”

Son olarak Teknik Direktör Cherokee Sylvain Ngue de kısa bir açıklama yaptı. Ngue konuşmasında, “Biz burada evimizdeki kadar çok rahatız. Bizi her konuda önemsiyorsunuz. Yıl yıl daha güzel şartlarda daha güzel şartlarda kamp yapıyoruz. Tesisler ve imkanlar olarak da burası en üstün üstünde bir yer. Bu tesisi değiştirmek istemiyoruz. Turnuvaya ve oyuna göre konuşmak gerekirse, 2017’de bu göreve başladığımızda hedefimiz o zaman da çok netti, bugün de çok net.  Uzun vadede planımız Avrupa’nın en üst liginde oynamak. Yolumuz uzun. Adım adım hedefimize yürüyoruz. Başlangıçta gelişim ligindeydik. Şuan konferans 2’ye yükseldik. Bu yılki hedefimiz bir üst lig olan konferans 1’e yükselmek. Bunun için de bütün maçları kazanmamız gerekiyor. Yarın bu maçların ilkini oynayacağız. Tekrar konuşmaya gerek yok çünkü yarın maçımız var. Bunun için çok sıkı çalıştık. Evimizde oynayacağız. Bayrağımız için savaşacağız ve ülkemizin mutlu olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” sözlerine yer verdi.

Toplantıdan sonra Ragbi Milli Takımı ve Federasyonu temsilcileri Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Rektör Korkmaz’a üzerinde Adem Korkmaz yazılı forma hediye eden heyete Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz da el yapımı top hediye etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.