Kılıçdaroğlu’nun benim aklıma ihtiyacı yok!

Yeni Şafak’tan Hüsamettin Cindoruk için

‘FETÖ’nün büyük abisi’ ve ‘Adalet Yürüyüşü’nün fikir babası’ iddiası;

Cindoruk: “Kılıçdaroğlu’nun benim aklıma ihtiyacı yok!”

Yeni Şafak gazetesinin ‘FETÖ’nün büyük abisi’ dediği ve Adalet Yürüyüşü’nün fikir babası olduğunu iddia ederek hedef aldığı Hüsamettin Cindoruk, Kılıçdaroğlu’nun kendisinin aklına ihtiyacı olmadığını, ayrıca bu tarz bir teklifinin de bulunmadığını ve görüşmede birçok farklı kişinin hazır olduğunu ifade etti.

Bugünkü (21 Haziran 2017 tarihli) Yeni Şafak gazetesinin manşet haberinde ‘FETÖ’nün büyük abisi’ dediği ve Adalet Yürüyüşü’nün fikir babası olduğunu iddia ederek hedef aldığı deneyimli politikacı, Milli Anayasa Hareketi Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Kılıçdaroğlu’nun kendisinin aklına ihtiyacı olmadığını belirtti. Cindoruk, ayrıca bu tarz bir teklifinin bulunmadığını ve görüşmede birçok farklı kişinin hazır olduğunu ifade etti.

Murat Şimşek’in www.aydınlık.com.tr internet gazetesindeki haberine göre, Yeni Şafak gazetesi Adalet Yürüyüşü’nün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 11 Haziran’da Cindoruk’u Nişantaşı’nda bulunan evinde ziyareti sırasındaki görüşmede planlandığını savundu. Ayrıca gazete, Cindoruk’un FETÖ ile bağlantılı olduğunu iddia etti ve haberde, “Fethullah Gülen’in 19 yıl avukatlığını yapan Orhan Erdemli, Cindoruk için ‘FETÖ’nün akıl hocasıydı’ dediğini aktardı” ifadeleri yer aldı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BENİM AKLIMA İHTİYACI YOK!”

Yeni Şafak gazetesinin iddialarını değerlendiren Cindoruk, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde böyle bir yürüyüşün gündeme gelmediğini ve FETÖ ile hiçbir alakası olmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmede birçok kişinin hazır bulunduğunu belirten Cindoruk, “hiç böyle bir konu ortaya atılmadı, konuşulmadı. Kılıçdaroğlu’nun benim aklıma ihtiyacı yok. Böyle bir önerim de olmadı. Fikir tamamen Kılıçdaroğlu ve partisine aittir. Bana böyle bir şey sormadı. Nitekim Ufuk Söylemez, CHP’nin İl Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran da vardı. Böyle bir şey sözkonusu olabilir mi. Kendileri karar verip yürüyüşe geçtiler. Bu haberi tekzip ediyorum” şeklinde konuştu.

“FETÖ OPERASYONLARINA KARŞI TAVRIMI KOYDUM”

‘FETÖ’nün büyük abisi’ olduğu iddialarına da değinen Cindoruk, “Ergenekon ve Balyoz davalarında tavrımı açıkça ortaya koymuşum. Milli Merkez olarak duruşumuz belli. Şimdi sıkıntıya düşenler yeni iftiralar atmaya başlıyorlar. Ben iftiralara alışığım” dedi.

Yargıtay’ın bozma kararından sonra yeniden başlayan Ergenekon davasına da değinen Cindoruk “Yargıtay’ın bozma kararı kapsamdır. Mahkeme karar verecek o konuda. Anlaşılan davayı ayıracak. Genelkurmay Başkanı’nın davasını Yüce Divan’a gönderebilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

BURHAN KUZU’YA TEPKİ

Burhan Kuzu’nun “Özü doğru olan bu davayı FETÖ’cüler sulandırdı ve davanın içi boşaldı” sözlerine de tepki gösteren Cindoruk, “Yargıtay’ın kararı kesindir. Yargıtay çok gerekçeli bir karar yazmış. Burhan Kuzu’nun yorumu geçersiz. Yargıtay kararıyla mahkeme arasında ısrar hakkı var ısrar ederse Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na gidecektir. Uyarsa Yargıtay’ın bozma kararının gerekçelerini aynen tatbik edecek. Başka bir şey yapamaz. Ceza muhakeme usulü bir disiplindir. Ona uyacak. Sulandırma gibi hukuki olmayan tabiri kullanmasının izahı olamaz” şeklinde eleştiride bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir