Kılıçdaroğlu’nun kanlı çıkışına Bucak’tan “kanlı” tepki

Kılıçdaroğlu TOBB 72’nci Kongresindeki “başkanlık sistemini kansız getiremezsiniz” şeklindeki eleştiresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “biz sadece Kızılay’a kan veririz, olay bu kadar basit” şeklindeki cevabıyla başlayan gerilime Bucak’tan da kanlı tepki geldi; Başkan Mutlu ve AKP’liler Kızılay’a kan bağışlayarak tepki gösterdiler.

KILIÇDAROĞLU KONUŞTU; BUCAKLILAR KAN VERDİ: KANLI TEPKİ!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TOBB 72’nci Genel Kurulundaki konuşmasında, başkanlık sistemi için, “böyle bir sistemi bu ülkede kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz” ifadelerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “biz kanı sadece Kızılay’a veririz Kızılay’a. Olay bu kadar basit” diyerek tepki göstermesiyle başlayan gerilime Bucak’tan da bir tepki geldi.

Bucak’ta, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Belediye Meclis Üyeleri, AKP İlçe Başkanı Emrullah Ünal ve AKP Bucak İlçe Yönetimin Kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık sistemine ilişkin sözlerini protesto için Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu kan bağışı sırasında yaptığı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun TOBB 72. Genel Kurulunda yaptığı konuşmanın toplumda infial uyandırdığını ancak buna rağmen Sayın Kılıçdaroğlu’nun aynı konuşmalarını Van ziyareti ve grup konuşmalarında tekrarladığını söyledi. Bu sözlerin bir siyasi partinin genel başkanına yakışmadığını belirten Başkan Mutlu, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının “milli iradeye vurulmuş bir darbe ve milli iradenin hiçe sayılması” anlamına geldiğini savundu. Mutlu, “madem birileri kan istiyor, biz de kanımızı en doğru yere, Kızılay’a veriyoruz. Bu millet isterse başkanlık sistemini getirir” dedi.

Açıklamanın ardından Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Personeli Türk Kızılayı’nın mobil aracında kan bağışında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir