Koca Mustafa’nın mezarı saptandı

Ak Parti Burdur İl Gençlik Kolları, Burdur’un istiklal kahramanlarına, şehit ailelerine ve gazilerine ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda İstiklal Savaşı kahramanı Anbarcıklı Koca Mustafa’nın kayıp olan mezarı saptandı.

Burdurlu Koca Mustafa’nın mezarını ziyaret için Anbarcık Köyüne giden, ancak mezar yerinin belli olmadığını öğrenen AK Parti Gençlik Kolları ekibinin, köy gençleri, Çavdır Gençlik Kolları Başkanı Cihan Özkan ve Anbarcık Köyü Muhtarı Özgür Oral’la birlikte ortak çalışması sonucu Koca Mustafa’nın mezarı saptandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı, “Burdurlu Koca Mustafa’nın mezarı tespit edildi. Bizler geçmiş ile gelecek arasında köprü kuracağız. Geçmişi iyi tahlil edemezsek geleceğe sağlam ışık tutamayız, Ecdadımızı, yapılan tüm kahramanlıkları, hoşgörüyü, alçak gönüllülüğü, mertliği ve daha nicelerini bugünlere ve geleceğe aktaracağız. Bu anlamda Burdur genelinde Vatanımız, Bayrağımız uğruna nice Kahramanlık göstermiş tüm Vatan Evlatlarına ve yakınlarına ziyaretlerimiz devam edecektir” dedi.

Burdurlu Koca Mustafa kimdir?

Burdurlu Koca Mustafa Birinci Dünya Savaşı’nda, Sarıkamış’ta, Kurtuluş Savaşı’nda, Sakarya’dan İzmir’e, Türkiye’nin her yerinde mücadele etmiştir. Koca Mustafa savaş sonrası kendine verilen madalyayı alır fakat teklif edilen parayı “beni, vatanıma para için değil Allah rızası için hizmet ettiğimi bilmez misiniz” deyip reddeder.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir