Kocasakal, Kılıçdaroğlu ve ekibine fena çaktı

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda, CHP Altıok Platformu’nca düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibini sert bir şekilde eleştirdi. Türkiye’nin CHP’ye çok ihtiyacı bulunduğunu, ancak CHP’nin bu ihtiyaca cevap verecek halde bulunmadığını belirterek, CHP’nin bu görevi yerine getirememesi halinde “korsanların sahte ışıklarının neden olduğu gibi gemiyi karaya bindirir” dedi.

SAHTE KORSAN IŞIKLARININ NEDEN OLDUĞU GİBİ GEMİYİ KARAYA BİNDİRİR

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda, CHP Altıok Platformu bir panel düzenledi. İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, panele konuşmacı olarak katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibini sert bir şekilde eleştirdi. Türkiye’nin CHP’ye çok ihtiyacı bulunduğunu, ancak CHP’nin bu ihtiyaca cevap verecek halde bulunmadığını belirten Kocasakal, CHP’nin bu görevi yerine getirememesi halinde “korsanların sahte ışıklarının neden olduğu gibi gemiyi karaya bindirir” diye konuştu.

AKP, SİYASİ BİR PARTİ DEĞİLDİR

Kocasakal, Türkiye’nin bir kaos ve fetret devri yaşadığını savunarak, Türkiye’nin 5 kırılma noktasından geçerek bugünlere geldiğini, bu kırılmaların sonucunda ortaya çıkan AKP’nin bir siyasi parti olarak görülemeyeceğini iddia etti. Kocasakal, “kongreleri yapıldı, ‘kutlu davadan’ bahsediyorlar. Bu bir siyasi parti değil” dedi.

CHP ZİHNİYETİ BU ÜLKENİN TEMELİ VE HARCIDIR

Türkiye’nin bu kırılmalardan geçerek, işgal altında, bağımsızlığını kaybetmiş, geleceği ipotek altına alınmış bir ülke haline dönüştüğünü söyleyen Kocasakal, “şimdi söylüyor ya ‘CHP zihniyeti’ diye. CHP zihniyeti dediğin, bugün orada oturmanın temelidir. CHP zihniyeti bu ülkenin temeli ve harcıdır. Ne yaptı bu zihniyet, ülkeyi demir ağlarla ördü. Siz kafanızdaki örümceklerle ördünüz” diye konuştu.

HEM ATATÜRK’ÜN PARTİSİNDE

OLACAKSIN, HEM DE ATATÜRK’E VE ALTIOK’A DİL UZATAMAZSIN!

Emperyalist kuvvetlerin bir yandan iktidar partilerini diğer yandan muhalefet partilerini dizayn ettiklerini ileri süren Kocasakal, CHP’ye de müdahale ve operasyon yapıldığını, genleri ve genetiği ile oynandığını belirterek, “bu partide şu anda partinin dokusuyla, ilkeleriyle doku uyuşmazlığı olan insanlar var. Hem de yönetiminde. Atatürk ile Cumhuriyet ile sorunun olabilir. Diyorlar ya ‘Saygı duyuyorum.’ Saygı da duyma. Hakkındır. Ama bunu Atatürk’ün partisinde yapamazsın. Gideceksin ya buna uygun bir partide siyasetini yapacaksın, ya da yeni bir parti kuracaksın. Hem Atatürk’ün partisinde olup, hem Atatürk’e, hem altı oka dil uzatamazsın” diye konuştu. CHP’nin hafıza kaybına uğratıldığını, bu halde ortaya çıkan ‘yeni’ tanımlamasını reddederek, “Kimin ne haddine?” diye sert çıkan Kocasakal, “CHP’nin doğal bir toprağı var. Altıok ve Kemalizm” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir