Komandolar eşkıyanın inine girdi #HDP kapatılsın

Mehmetçik Haftanin kampına girdi

Önceki gece yarısı terör örgütü PKK’ya yönelik, F-16 ve SİHA’ların katıldığı Pençe-Kartal operasyonunda PKK kamplarında belirlenen hedefleri bir bir vuran, Pençe-Kartal Operasyonu kapsamında söz konusu bölgelerdeki hedefleri kısa sürede imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), şimdi de Pençe-Kaplan operasyonu kapsamında Haftanin’e girdi.

Önceki gece yarısı ABD “kara kuvveti” terör örgütü PKK’ya yönelik, 25’in üzerinde F-16 ve SİHA’nın katıldığı Pençe-Kartal operasyonunda Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan, Gara ve Hakurk’ta belirlenen hedefleri bir bir vuran, Pençe-Kartal Operasyonu kapsamında söz konusu bölgelerdeki 81 hedefi kısa sürede imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), şimdi de Pençe-Kaplan operasyonu kapsamında Haftanin’e girdi.

MSB, PENÇE-KAPLAN OPERASYONUNU DUYURDU

TSK’nın Irak’ın kuzeyinde yuvalanan teröristlere yönelik başlatılan geniş çaplı harekâtın bu kez kara ayağı başladı.

Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Pençe-Kaplan operasyonunu duyurdu.

“KAHRAMAN KOMANDOLARIMIZ HAFTANİN’DE”

Bakanlığın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kahraman Komandolarımız Haftanin’de! Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen Komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir