“Kontrollü Toplumsal Hayat” denildi; “kontrol”ü kaybedildi

Dünyada ikinci dalganın başladığı ile ilgili haberlerin dolaşmaya başladığı, ülkemizde de “Yeni Normal” denilen “Kontrollü Toplumsal Hayat” olarak başlatılan süreçte özellikle Kurban Bayramı’na doğru devletin “kontrol”ü tamamen terketmesi sonucu Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca’nın “salgın sahillere indi” diye ifade ettiği olay sonunda bağıra bağıra geldi. Özellikle büyük kentlerde Kovid19 salgınında patlama yaşandığı ifade ediliyor. Sahillere inen salgın, ardından bayram sonrası kentlere geri döndü; sonucunun bir hafta 10 gün içinde alınacağı ifade ediliyor. İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur sosyal medya hesabından Bilim Kurulu üyelerine soru önergesi üslubunda salgınla ilgili olarak sorular sordu.

Milletvekili Cesur, salgında ülke çapında gerçekte patlama olduğu gerçeğini Ankara’ya indirgeyerek, “sadece Ankara’da dünkü vaka 1400’ün üstünde midir?” diye sordu.

Cesur, daha önceleri televizyon kanallarında cirit atan ancak son zamanlarda birçoğunun artık kanallara çıkmamasını, “her gün TV’lerdeki bilim kurulu üyeleri, gerçekte sayılar en az 3 kat fazla olduğu için mi artık TV’lerde değiller?” diye sorguladı.

Son olarak Milletvekili Cesur, birçok başka kanaat önderinin dillendirdiği gerçeğe parmak basarak, “temaslılara bile test yapılmaması talimatı” verildiğini ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir