Korona ilaçlamasına devam

Burdur otogarı hiç bu kadar kalabalık müşteri görmedi

Yüksekokulların Koronavirüs nedeniyle 3 haftalık tatile edilmesinin ardından öğrenciler otogarlara akın etti. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri de ani gelen tatili müteakiben Burdur Otogarındaki otobüs gişelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Başkan Ercengiz de verdiği talimatla yeniden ilaçlama başlattı.

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tatili aniden gelince Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri otogara koştu. Otogarda otobüs gişeleri önünde uzun kuyruklar oluşturan öğrenciler gişe çalışanlarına zor anlar yaşattı. Otobüs görevlileri ani gelen bu yoğun talep üzerine ek seferler koymak zorunda kaldı.

Okulların tatil edilmesi birçok sektörde hesapta olmayan şartlar oluşmasına sebep oldu. Tatil sebebiyle öğrencilerin memleketlerine gitmek için otogara akın etmesi Burdur Belediyesini de alarma geçirdi.

Verdiği talimatla otogara geceyarısı yeniden dezenfeksiyon için ilaçlama Başkan Ercengiz, öğrencilere “sağ salim ailelerine kavuşma” dileklerinde bulunurken, “okulların tatil edilmesiyle birlikte otogarlara akın eden sevgili gençler; istemeden, varsa virüsün kendinize bulaşmasına neden olabilirsiniz. Bilet almak için internet üzerinden satış seçeceğini tercih etmeniz daha uygun olacaktır” çağrısı da yaptı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir