Koronavirüs günlerinde garip vakalar

Polisten öğretmene telefonla “otogarda nöbet görevi” tebliği

Polis tarafından öğretmen telefonla aranarak “otogarda nöbet görevi” verildiğinin tebliği edilmesi vakasını da gördü bu memleket.

Rize /Ardeşen’de Türk Eğitim Sen (TES) üyesi bir öğretmene polis tarafından telefonla aranarak “otogarda nöbet görevi” verildiğinin söylendiği, ancak telefonu dikkate almayan öğretmenin Ardeşen Kaymakamı’nca “kınama”yla cezalandırıldığı ortaya çıktı.

Türk Eğitim Sen (TES) Genel Başkanı Talip Geylan’ın Twitter hesabından yaptığı ve kamuoyuna bomba gibi düşerek bir anda Trending Topic (TT) olan paylaşıma göre, Rize’nin Ardeşen İlçesinde bir öğretmen polis tarafından aranarak “otogarda nöbet görevi” verildiğini söylüyor. Öğretmen görev alanı olan eğitim öğretim dışında görev verilmesine şaşıran öğretmen itibar etmiyor. Ama Ardeşen Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, böylesi ilginç görev tebliğini dikkate almayan ve asıl görev alanı olan eğitim öğretim dışındaki göreve gitmeyen öğretmene “kınama” cezası veriyor.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Koronavirüs günlerinde garip vakalar”

  1. HEMEN VALİYİ GÖREVDEN ALIN, YAPILACAK BU KADAR İŞİMİZ VARKEN GENÇ BİR ÖĞRETMENLE UĞRAŞAN VALİYLE BİR YERE GELİNMEZ…

    Yıl 1927, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla balo veriliyor. Kastamonu Valisi salona giriyor. Herkes ayakta ancak genç bir öğretmen valinin geldiğini geç fark ederek en son ayağa kalkar. Vali bey bu olayı görür ve balo bittiğinde Milli Eğitim Müdürünü yanına çağırır. Milli Eğitim Müdürü öğretmenin iyi niyetli olduğunu söylese de sayın vali olayın peşini bırakmaz. Olay bakanlığa yansır. Milli Eğitim Bakanlığı da valinin bu olaya fazla alınganlık gösterdiği kanısına varır. Bu durum görüşülürken Atatürk bakanlıktadır. Yetkililer kendi aralarında konuşurlarken Atatürk, neler oluyor, diye sorar. Olayı anlatırlar ve Atatürk’ün dediği şudur:

    HEMEN VALİYİ GÖREVDEN ALIN, YAPILACAK BU KADAR İŞİMİZ VARKEN GENÇ BİR ÖĞRETMENLE UĞRAŞAN VALİYLE BİR YERE GELİNMEZ…

    Kaynak: M.Rauf İnan, Mustafa Necati, syf,29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir