Koronavirüs tedbirleri yakın takipte

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınına karşı İçişleri Bakanlığı’nın aldığı ve ilimizde de uygulanan tedbirler paketinin uygulanışının masaya yatırıldığı ikinci toplantı yapıldı.

İlki geçtiğimiz Cuma günü, Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Babürşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören katılımıyla yapılan Koronavirüs toplantısının ikincisi bugün Burdur Valiliği’nde Vali Şıldak’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya ilgili kurum müdürleri ve birim amirleri katıldı.

Koronavirüs salgınına karşı İlimizde yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantılarda, Bilim Kurulu kararı doğrultusunda ilgili Bakanlıklar ve kurumların açıkladığı önlem ve uygulamalarla ilgili İlimizde yürütülen çalışmalar bütün yönleriyle değerlendirilerek koordinasyon ve iş birliği gerektiren konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Vali Şıldak, çok hassas bir dönemden geçildiğini belirterek, alınan tedbirlerin en hızlı ve etkili şekilde uygulanmasının önemine vurgu yaptı. Uygulamaya konulan tedbirlerin kurum ve kuruluş yöneticileri tarafından bizzat yakından takip edilerek titizlikle uygulanmasını isteyen Vali Şıldak, Bakanlıklar tarafından alınarak uygulamaya geçirilecek yeni tedbirlerin de yakından takip edilerek gereğinin en ivedi şekilde yerine getirilmesinin büyük önem taşıdığını belirtti. Bu konuda yürütülecek bütün çalışmalarda başta sıralı amirler olmak üzere ilgili bütün personelden en üst seviyede gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir