Kovid19’da korkutan bir gelişme…

Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Özkan İnci, 51 yaşında yeni tip Koronavirüs (Kovid19) hastalığını yenerek taburcu olduktan 20 gün sonra kalp krizine yenik düştü. Kovid19 hastalığındaki bu yeni gelişme korku saldı.

KOVİD19, KALPTE HASARA NEDEN

OLUYOR; İYİLEŞTİKTEN SONRA DA KALP KRİZ OLABİLİYOR

Ankara Havadis İnternet Gazetesi’nin haberine göre, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Tetik, Koronavirüsün kalpte kalıcı hasara neden olduğunu, bu nedenle kalp krizini tetiklediğini söyledi. İyileşen hastalarda solunum ve kalp yetmezliği gelişebildiğini kaydeden Tetik, hastalığa yakalanmamanın önemli olduğuna dikkati çekip, Kontrollü Toplumsal Hayatın üç mecburiyeti (maske-mesafe-hijyen) tedbirleri konusunda uyardı.

Kütahya Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü 51 yaşındaki Özkan İnci, YENİ TİP koronavirüs (Kovid19’u) altetti, ancak 20 gün sonra kalp krizine yenik düştü.

Evli 2 çocuk babası Bölge Müdürü İnci, KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gördükten sonra iyileşerek taburcu oldu. Görevine dönerek çalışmaya başlayan Bölge Müdürü Özkan İnci, dün kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir