Kurt, çiftçinin yüreğine su serpti

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren İYİ Parti Burdur 1. sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt her gittiği ziyarette en sık karşılaştığı sorun Şeker Fabrikası. Gelecek endişesi güden çiftçi sıkıntılarını sıralarken, Kurt söylemleri ile üreticinin yüreğine su serpiyor.

İYİ Parti Burdur 1.sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt, 2. sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Erdem ve 3.sıra Milletvekili Adayı Hatice Funda Bülbül, İl ve İlçe Başkanlıkları ile birlikte Bucak İlçelerini ve köylerini ziyaret etti. Seçim öncesi çalışmalarına hız veren teşkilat üyeleri, ve milletvekili adayları kapı kapı dolaşarak, vatandaşlardan destek istiyor.

İYİ Parti 1. sıra Milletvekili Adayı Osman Kurt, İYİ Parti’nin hedeflerinden söz ederek vatandaşların sorularını cevaplıyor.

Vatandaşlar tarafından en sık sorulan şeker fabrikalarının geri alınıp alınamayacağı ve ekonomik krizin nasıl çözüleceği sorularına ise Milletvekili Adayı Kurt şöyle yanıt verdi;

“Meral Akşener özellik Şeker Fabrikaları’nın alınması konusunda taaddüt veriyor. Çünkü henüz sözleşmeleri imzalanmadığı için geri alacağını iddia ediyor. Sözleşmeleri imzalanmayan diğer fabrikalar için de bu durum söz konusu. Burdur Şeker Fabrikası, Burdur’ da ki çiftçiyi ilgilendiriyor. Bucak’taki tütün fabrikası kapandı, selası okundu. Burdur’da pancar da biterse çiftçi sadece domates seralarına talep gösterecektir. Fakat şu an ki durum da buna müsait değil, ülkenin her yerindeki çiftçi “domates kar etmiyor” diye bağırıyorlar.  Bu yüzden Şeker Fabrikaları, özellikle tarıma ve hayvancılığa dayalı fabrikalar ama geri geri alınacak” ifadelerinde bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.