Kürt de biziz Türk de biziz, hepimiz Türk Milletiyiz

Vatan Partisi’nin gittikçe yükseldiği Doğu ve Güneydoğu illerinden Şırnak’ta yeni kurulan Vatan Partisi il örgütü bir basın açıklaması yaparak, parti içinden çıkan ve Atatürk’ün millet tanımına ve partinin vatan savaşı çizgisine muhalefet eden parti tasfiyecisi kliğe inat Kürt de bizi Türk de biziz, Hepimiz Türk Milletiyiz şiarını yükselterek PKK’nın Gara katliamını protesto etti. Açıklamada “HDP derhal kapatılmalıdır” dendi.

Mehmetçiğin başarılı ve tarihi Gara operasyonunu yücelten, ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’nın Gara’da 12 vatandaşımızı katlederek şehit etmesini lanetleyen kitle hareketlerini ülke çapında sadece Vatan partisi örgütleri gerçekleştirdi.

VATAN SAVAŞI SÜRECİNDE PKK’YA ÖNEMLİ DARBELER VURULDU

Bu kapsamda Vatan Partisi Şırnak İl Başkanı İsmail Kabul Pençe-Kartal 2 operasyonu sırasında şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve dün terör örgütü PKK tarafından haince katledilen 13 vatandaşımızı anarak ve şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı dileyerek başladığı basın açıklamasında, “emperyalizme ve onun aparatlarına karşı verdiğimiz vatan savaşında özellikle PKK terör örgütüne büyük darbeler vurulduğu”nu ifade etti.

TÜRK MİLLETİ SONUNA KADAR MEHMETÇİĞİN ARKASINDADIR

“Artık yok olma noktasına gelen PKK terör örgütü, böyle canice yöntemlere başvurarak kurtulamayacaktır” diyen Başkan Kabul, “ağababaları Amerika dünyada kaybetmektedir. Bu süreçte PKK terörü tamamen temizlenecektir. Türk Milleti sonuna kadar Mehmetçiğin arkasındadır” değerlendirmesinde bulundu.

PKK’NIN KÖKTEN TEMİZLENMESİNİN YOLU HDP’NİN KAPATILMASINDAN GEÇER

“PKK’nın kökten temizlenmesinin yolu”nun “yasal uzantısı olan HDP’yi kapatmaktan geçtiği” uyarısında bulunan Başkan Kabul sözlerine, “yasal uzantı diyoruz fakat HDP asla yasal değildir. Çünkü HDP eşittir PKK’dır. Diyarbakır annelerinin mücadelesi bunu bir kez daha kanıtlamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, milletin meclisinde vatandaşlarımızı şehit edenlerin yeri yoktur. HDP derhal kapatılmalıdır” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir