Kurtulmuş’un Burdur ziyareti yoğun geçti

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere dün (12 Ocak 2018 günü) Burdur’a geldi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere Burdur’a gelen Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, programına Burdur Valiliği’ni ziyaretle başladı.

Vali Yılmaz ve protokol tarafından Valilik protokol kapısında karşılanan Bakan Kurtulmuş, Valilik şeref defterini imzaladı ve ardından Vali Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Karşılıklı görüş alışverişini müteakiben Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulunuldu.

Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) İlahiyat Fakültesi Eğitim Binası ve Üniversite Camisi’nin açılış törenlerine geçildi.

Ardından yoğun programa ve yağan yağmura rağmen ilimizin UNESCO dünya geçici mirası listesinde yer alan iki önemli kültürel mirasından birisi olan İmparatorlar kenti Sagalassos Antik Kenti ziyaret edilerek incelemelerde bulunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Burdur programını Bucak ilçesinde katıldığı “Bucak Eğitimde Kaliteyi Attırma Projesi” (BEKAP’ın) açılışını yaparak tamamladı.

Törenlere Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Vali Yılmaz, Burdur Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik, belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve protokol katıldı.

 

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir