Kurultay öncesi Kılıçdaroğlu’na provokasyon mu hazırlanıyor?

Mart Kurultayı arifesinde AK Parti ve MHP’nin Kılıçdaroğlu planı

AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasındaki giderek yükselen ve sertleşen FETÖ tartışmasının hengâmesi içinde Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, AK Parti ile MHP’nin CHP 37’nci Kurultayı öncesi Kılıçdaroğlu planı üzerinde çalıştığını yazdı.

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, CHP’nin 37’inci olağan kurultayı öncesi AKP ve MHP’nin Kılıçdaroğlu planını yazdı.

Takan, 28-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek CHP’nin 37’inci olağan kurultayının arifesinde AKP ve MHP’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik planları hakkında çeşitli iddialarda bulundu.

Takan, AKP ve MHP’nin CHP kurultayı öncesi Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasını Meclis’e getirebileceği iddiasında bulundu.

Ankara’daki gelişmeleri çok yakından izleyen bir siyasetçi dostundan görüş aldığını belirten Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan’ın “Cumhur İttifakı, Kılıçdaroğlu’na ne planlıyor?” başlıklı köşe yazısında, dostunun, “sana komplo teorisi olarak gelebilir ama MHP’nin Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı suç duyurusuna dikkat et. Bu tartışmanın şiddetlenmesi ile beraber, dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da çok yakınlaşan CHP kongresi” dediğini ifade etti. Takan dostunun konuşmasının devamında, “Cumhur İttifakı bileşenleri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılmasını Meclis’e getirebilir. Sonrasını da artık sen tahmin et” dediğini ileri sürdü.

Takan yazısını şöyle sürdürdü:

“Ben tahmin ettim de buraya yazmayacağım!

“FETÖ’nün siyasi ayak tartışmalarının başka noktalara evirilebileceğini tahmin etmek güç değil. Ancak bu arada neler gözden kaçırılıyor neler?”

Öte yandan MHP’den 6 CHP’li için dosya hazırlığının da bulunduğu belirtiliyor.

CHP-HDP ilişkisi üzerine dosya hazırlayan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘ByLockçu vekiller’ listesini açıklamadığı için suç duyurusunda bulunan MHP’nin şimdi de bazı CHP milletvekilleri için çalışma yaptığı öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalardan yola çıkarak bir dosya hazırlayan ve “terör örgütü propagandası yapmak” başta olmak üzere 7 başlık altında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan MHP, şimdi de CHP’li milletvekillerinin eylemlerini mercek altına alıyor.

Cumhuriyet’in haberine göre, MHP, CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Ali Şeker, Gamze Akkuş İlgezdi’nin de aralarında bulunduğu milletvekillerinin “KCK, PKK ve DHKP-C’li teröristlerin cenazesine katılmaları, terör örgütlerine destek veren açıklamalarda bulunmaları” gibi gerekçeleriyle “dosya” hazırlamaya başladı. Dosyada “partinin HDP ilişkisinin de ele alınacağı” kaydediliyor.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir