Lavanta Tanıtım Merkezi Burdur’un Gözde Bir Turizm Tesisi Olacak

Vali Hasan Şıldak, ilimiz Eko-Turizmine önemli katkılar yapacağına inanarak başlattığı Lavanta Yolu Projesi kapsamında sona gelinen “Lavanta Tanıtım Merkezi’nde” incelemelerde bulundu.

Göreve başladığı günden itibaren Burdur’un gelişim alanının turizm olacağını vurgulayan Vali Şıldak, bu alanda gerek tanıtım,  gerekse turizm alanlarının alt yapısının geliştirilmesine yönelik birçok konuda adımlar attı.

Bu adımların en başında ise Salda Gölü ile ilgili yürütülen çalışmaların yanı sıra Lavanta Yolu Projesi geliyor.

Lisinia Doğa Projesinin Bölgede başlattığı ve giderek yaygınlaşan Lavanta Turizmini Burdur Gölü ile Salda Gölü güzergâhında bulunan yol hattında yaygınlaştırarak bu alanda İlimizi daha da iyi bir konuma getirmek isteyen Vali Şıldak, bu adımların biri olan Lavanta Tanıtım Merkezini İlimiz turizmine kazandırıyor.

Bu önemli projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleri ile hayata geçiren Vali Şıldak, Bakanlığın bu projeye sağladığı ödenekle Tanıtım Merkezini İlimize kazandırmış oldu.

Bugün alanda incelemede bulunan Vali Şıldak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden son durumla ilgili bilgi aldı.

İncelemeleri sonrası bu ziyaretini sosyal medya hesaplarından paylaşan Vali Şıldak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sağlanan ödenekle Lavanta Tanıtım Merkezi Binasının yapımını tamamladık. Peyzaj ve çevre düzenlemesi sonrasında Lavanta ile Salda Gölünü birleştirecek olan Lavanta Yolu üzerindeki bu alan Burdur’un gözde bir turizm tesisi olacak… Burdur Turizm İle Gelişecek” ifadelerine yer verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir