Lisinia, doğaya sahip çıkmayı sürdürüyor; yaralı tilki tedavide

Şimdiye kadar tabiatta şu veya bu şekilde yaralanmış birçok hayvanı tedavi ederek tekrar doğal hayatına bırakmış olan Lisinia Doğa/ Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde şimdilerde küçük ve biçare felçli bir yavru tilki tedavi altına alındı.

Lisinia Doğa’nın kurucusu ve sahibi Öztürk Sarıca’nın sosyal medya hesabından duyurduğuna göre, Antalya’da bir evin bahçesinde arka kısmı felçli bir tilki yavrusu Burdur Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alındı.

FELÇLİ YAVRU TİLKİ TEDAVİ ALTINDA

Antalya’da bir evin bahçesinde arka kısmı felçli halde bulunan tilki yavrusu, Burdur’daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’nde tedaviye alındı.

Antalya/ Konyaaltı’na bağlı Geyikbayırı Mahallesi’nde oturan Züleyha Görken, önceki sabah evinin bahçesinde yaralı bir tilki yavrusu gördü. Sosyal medyadan nerede tedavi ettirebileceğini arkadaşlarına soran Görken, tavsiye üzerine tilki yavrusunu kafese koyup, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Burdur’daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

MUHTEMELEN TRAVMAYA BAĞLI

BİR FELÇ; BUNU SAPTAMAK İÇİN 15 GÜN GÖZETİM ALTINDA KALACAK

Yavruyu teslim alan Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi sorumlusu Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, tilki yavrusunun muhtemelen travma nedeniyle arka tarafının felç olduğunu söyledi. Öztürk Sarıca, “evlerinin bahçesinde yaralı tilki yavrusunu bulan aile bizimle temasa geçti. Biz de vakit geçirmeden getirmelerini söyledik. Şu an gözetim kafesimize aldık. Arka tarafı felçli. Onun dışında bir problemi yok. Felç durumunun travmaya mı bağlı, hastalığa mı bağlı olduğunu tespit etmek için 15 gün gözetim altında tutacağız. Bu sürede felci geçerse gelmiş olduğu Antalya’da doğal hayatına kazandıracağız” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir