MAKÜ Futbol Takımı 1’nci Lige yükseldi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Antalya Belek’te 16 -20 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenen Futbol 2’nci Lig müsabakalarında, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Futbol Takımı, grubundaki tüm maçları kazanarak şampiyon oldu; namağlup şampiyon ilan edildi.

MAKÜ Kimer’den alınan bilgiye göre, ilk maçını İskenderun Teknik Üniversitesi’ne karşı oynayan MAKÜ, maçtan 4-0’lık galibiyetle ayrıldı. İkinci maçında grubun etkili takımlarından Afyon Kocatepe Üniversitesi ile karşılaşan MAKÜ Futbol Takımı, bu maçta da iyi bir performans sergileyip rakibini 3-1’lik skorla geçti. Üçüncü maçında da Sinop Üniversitesi’ni 4-0’la geçip, son maçta Yalova Üniversitesi’ne karşı 5-0’lık üstünlük kuran MAKÜ Futbol Takımı, grupta kalesinde 1 gol görüp rakip filelere 16 gol bırakarak Üniversiteler Arası Futbol 1. Lige yükselmeye hak kazandı.

Kupa töreninde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu adına konuşan Federasyon temsilcisi Müslüm Gülhan: “Turnuvada 2. olan Afyon Kocatepe Üniversitesi ve 3. olan Sinop Üniversitesi’ne emekleri için teşekkür ederim, ayağınıza sağlık. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi turnuvada çok iyi futbol oynayarak şampiyon oldu. Biz bütün maçlarını büyük bir zevkle takip ettik. Turnuvaya renk kattınız. Sizleri tebrik ediyor, Futbol 1. Ligi’nde başarılar diliyorum” diyerek kupayı MAKÜ Futbol Takımına takdim etti.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz da sosyal medya hesabından, “Antalya’da devam eden Türkiye Üniversitelerarası 2. Lig Futbol Grup müsabakalarında, bitime bir maç kala şampiyonluğunu ilan ederek 1. Lig’e yükselen üniversitemiz futbol takımımızı ve teknik heyetimiz Doç. Dr. Cem Sinan Aslan, Dr. Öğr. Üyesi Sezgin Korkmaz, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Haşim Akgül’ü tebrik ediyor, 1. Ligde kendilerine başarılar diliyorum” açıklamalarını yaptı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir