MAKÜ ile Pakistan Üniversitesi’yle İş Birliği Protokolü

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ile Pakistan Bahawalpul İslam Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol törenine Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, çevrimiçi olarak Bahawalpul İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Athar Mahboob, MAKÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ömer Tekşen ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Ali Karakaş katıldı.

Birçok fakültenin ortak olduğu MAKÜ ve Bahawalpul İslam Üniversitesi arasında akademik iş birliğiyle yeni bir döneme geçildi. Akademik personel ve öğrenci değişimleri gibi birçok konuda ortak proje yürütme gibi alanlarda çalışabileceği üzerine konuşmalar yapıldı.

Yapılan protokolle ortak kongre ve bilimsel faaliyetlerde ortak hareket etme, davetli konuşmacı tedarik etme, ortak tez danışmanlığı yürütme ve tez savunma sınavlarında jüri üyelikleri gibi konularda birlikte çalışılabileceği üzerine anlaşıldı. Her iki güçlü üniversitenin iş birliğinin hem kurumlara hem de kurumların ülkelerinin gelişimlerine katkı sağlaması dilekleri ile imza töreni sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.