MAKÜ-Cezaevi İşyurdu arasında işbirliği protokolü

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Veteriner Fakültesi ile Adalet Bakanlığı Burdur E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü arasında hizmet, koordinasyon, eğitim, uygulama ve proje konularına dair iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında vuku bulan protokol törenine Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Cezaevi Müdürü Mustafa Erdem Yılmaz, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ve Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ali Reha Ağaoğlu katıldı.

İmzalanan iş birliği protokolü ile lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrencilerinin saha koşullarında bilgi ve becerilerinin desteklenmesi, eğitim, öğretim, araştırma, uygulama ve proje gibi alanlarda saha olanaklarının geliştirilerek üniversite sektör bilgi paylaşımının artırılması amaçlanmaktadır. Öte yandan protokol kapsamında Cezaevi İşyurdu hükümlülerine ve teknik personeline yönelik mesleki eğitim programları düzenlenecek ve mevcut İşyurdu hayvancılık işletmesinin geliştirilmesine yönelik her türlü profesyonel teknik destek de sağlanacak.

Bunun yanında protokol, ülkemiz genelinde hizmet verecek olan veteriner hekim adaylarının bilimsel ve uygulama becerileri açısından niteliklerini artırarak, bilimsel araştırma projelerinin saha koşullarında uygulanmasını sağlayarak bilimsel yeniliklerden ve fakülte olanaklarından sektörü daha fazla yararlandırmak suretiyle bölge hayvancılığına katkılar sunacak. Protokol, Burdur E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü tarafından gereksinim duyulan hayvan hastalıklarının teşhis, tanı, tedavi ve korunma yöntemleri, biyogüvenlik kuralları, refah, ıslah, bakım, besleme, rasyon hazırlama gibi faaliyetler ile hükümlülere ve İşyurdu personeline yönelik mesleki eğitim çalışmalarını da kapsıyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.