MAKÜ öğrencileri İdlib şehitleri için anma etkinliği düzenledi

Burdur’da üniversite öğrencileri İdlib´de şehit düşen kahraman askerlerimizi unutmadı. Üniversite yerleşkesinde toplanan öğrenciler hep bir ağızdan şehitlerin adını haykırdı.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde eğitim gören üniversite öğrencileri İstiklal Yerleşkesinde bir araya gelerek İdlib şehitlerini anma etkinliği düzenledi. Dev Tük Bayrağının etrafında toplanan öğrenciler hep bir ağızdan “Vatan sana canım feda, Mustafa Kemal´in Askerleriyiz, Türk´üz Türkçüyüz Atatürkçüyüz, Şehitler ölmez vatan bölünmez” diye sloganlar attı.

MAKÜ KİMER’den alınan bilgiy göre, daha sonra öğrenciler adına basın açıklaması yapan İlahiyat Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ramazan Talha Yavuz “bizler vatan, millet sevdalısı, Türk milliyetçisi üniversiteli gençleriz. Hepinizin malumu üzerine Dün El Bab´Da, Tel Abyad da Diyarbakır Sur´da Mardin Nusaybin´de Şırnak Cizre´de bugün ise idlib’de Halep´te, Llibya´da kısacası yurt içi ve yurt dışında vatanımızın birliği, milletimizin bütünlüğü, kutsal turan topraklarının aydınlık geleceği için, Türk milletinin gözbebeği, gururumuz Türk Silahlı Kuvvetleri şehadete giderken gözünü kırpmadan, kahramanca, cansiperane bir mücadeleye girişmiş ve Yüce Allah’ın izniyle şimdiye kadar muvaffak olmuş, şimdiden sonra da Türk Milleti’nin dualarıyla devletimizin feraseti ile muvaffak olacaktır. Bugün siyaset arenasında Suriye´de ne işimiz var diyenler. Dün işgal altında Meclis-i Mebusan’da ulu önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ve silah arkadaşlarının çizdiği misak-ı milli haritasını yırtanlarla aynı saftadırlar. Bilinmelidir ki bugün idlib´de savaşmazsak yarın Hatay´da, Kilis´te ve diğer sınır vilayetlerimizde savaşılmak zorunda kalınılacaktır. Bugün Libya’da ne işimiz var diyenler Doğu Akdeniz´in önemini anlayamamış kimselerdir. Bununla birlikte eğer Libya’da olmazsak Kıbrıs´ın, Kıbrıs Türkü’nün geleceği tehlike altındadır. Özellikle belirtmek isterim ki bizim gönül coğrafyamız sadece Suriye ve Libya ile sınırlı değildir. Balkanlar Türk’ü özlemiştir, Kafkasya ve Çeçenistan Türk´ün nizamına hâlâ hasrettir. Doğu Türkistan´ın yardım çığlıkları kulağımızda çınlamaktadır. Filistin’de Siyonist Terör devleti İsrail´in bombaları ile şehit olan çocuklar Türkiye´ye umut bağlamıştır. Kısacası saydığım bütün gönül coğrafyasında bulunduğumuz yerlerde konumumuzu daha da sağlamlaştırmalı, bulunmadığımız yerlere ise bir an önce el atmalıyız” dedi.

Etkinliğin sonunda tüm öğrenciler İdlib şehitlerinin adını tek tek okuyarak “burada” diye haykırdı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir