MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavlarına Rekor Başvuru

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek sınavları başladı. Türkiye’nin çeşitli illerinden başvuruların olduğu Spor Bilimleri Fakültesine bin 632 aday öğrenci başvuruda bulundu.

Adaylardan, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 99 erkek, 49 kadın; Antrenörlük Eğitimi Bölümü I. öğretime 658 erkek, 273 kadın olmak üzere toplam 931, II. öğretime 395 erkek, 151 kadın olmak üzere toplam 546 öğrenci başvuru yaptı.

Antrenörlük Eğitimi Bölümüne engelli öğrenci olarak 4, Antrenörlük Eğitimi Bölümü Bakanlık Halter Kontenjanına 2 erkek, 1 kadın öğrenci olmak üzere 3 öğrenci alınacak. Toplamda bin 632 öğrencinin başvuru yaptığı Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 40, Antrenörlük Eğitimi Bölümüne 90 olmak üzere toplam 130 öğrenci alınacak.

Özel yetenek sınavında başarılı olan öğrenciler 2022-2023 eğitim-öğretim yılında MAKÜ Spor Bilimleri Fakültesinde öğrenim görmeye hak kazanacak. Katılımın oldukça yoğun olduğu sınavlara giren öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı. Heyecanlarını aileleriyle paylaşan öğrencilerin MAKÜ’yü tercih etmesinin sebepleri arasında ise verdiği kaliteli eğitimi ile adından söz ettiren bir üniversite olması yer aldı.

Özel yetenek sınavının gerçekleştirileceği spor salonuna gelerek sınava katılan öğrencilere başarı dileğinde bulunan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, MAKÜ ailesinin bir ferdi olmak için yarışan öğrencilerin sınav heyecanına ortak oldu. Rektör Korkmaz’ın ilk zile basması ile yetenek sınavları başlamış oldu. Yapılan tüm sınavlarda şeffaflık esas alınarak öğrencilerin kameralı ortamlarda gönül rahatlığı içinde sınavlara girmelerine dikkat ediliyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.