Meclis’te PKK istemiyoruz, HDP kapatılsın!

Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir yazılı bir açıklama yaparak, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nın) Irak/ Gara bölgesindeki başarılı ve ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’ya ağır darbeler vuran Pençe Kartal2 operasyonu sırasında, geçmiş yıllarda Güneydoğu illerimizden kaçırarak Gara’daki mağaralara kapattığı 13 vatandaşımızı katlederek şehit etmesine çok sert bir şekilde tepki gösterdi. Başkan Şimşir, “kalleş ve cani yüzü bir kez daha orta dökülen PKK’nın kökten yokedilmesinin yolu, parlamento kolu olan HDP’nin kapatılmasına bağlıdır. Meclis’te PKK istemiyoruz, HDP kapatılsın” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK’nın), Kandil’de ağır darbeler yiyen ve dağılma noktasına gelen ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’nın yeniden yapılanmaya çalıştığı Irak’ın derinliklerindeki Gara’da yürüttüğü tarihi Pençe Kartal2 operasyonu başarıyla sonuçlandı.

PKK’lı teröristler, operasyon esnasında geçmiş yıllarında Güneydoğu illerinden kaçırdıkları 13 vatandaşımızı Gara’da kapattıkları mağaralarda katlederek şehit etti.

Kimilerinin, kamuoyunu kandırmak için kerhen yaptıkları açıklamalarda bile arkalamaya özen gösterdikleri ABD “kara kuvveti”, kalleş ve cani, bölücü terör örgütü PKK’yı 13 vatandaşımızı katlederek şehit etmesine yaptıkları yazılı açıklamayla ateş püsküren Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir, “PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür. PKK’yı tamamen ve kökten yok etmek için terör örgütünün askerlik şubesi gibi çalışan parlamento kolu HDP’nin kapatılması zorunludur. Meclis’te terör örgütü istemiyoruz. HDP kapatılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Başkan Şimşir, “Pençe-Kartal 2 operasyonu sırasında şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve terör örgütü PKK tarafından canice, haince ve kalleşçe katledilerek şehit edilen 13 vatandaşımızı anarak başladığı” açıklamasını, “şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz” diyerek sürdürdü.

BİR AVUÇ PKK/HDP SEVİCİNİ DIŞINDA TEKMİL MİLLET MEHMETÇİĞİN ARKASINDADIR

“Emperyalizme ve piyonlarına karşı verdiğimiz vatan savaşında özellikle ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’ya büyük darbeler vurulmuştur” diyen Başkan Şimşir, “artık yok olma noktasına gelen PKK terör örgütü, böyle canice, alçakça ve haince yöntemlere başvurarak kurtulamayacaktır. Ağababaları Amerika dünyada kaybetmektedir. Bu süreçte PKK terörü tamamen temizlenecektir. Türk Milleti sonuna kadar Mehmetçiğin arkasındadır” ifadelerini kullandı.

Başkan Şimşir şunları söyledi:

“Bu noktada önemli bir uyarı yapıyoruz. PKK’nın kökten temizlenmesinin yolu yasal uzantısı olan HDP’yi kapatmaktan geçmektedir. Yasal uzantı diyoruz fakat HDP asla yasal değildir. Çünkü HDP eşittir PKK’dır. Diyarbakır annelerinin mücadelesi bunu bir kez daha kanıtlamıştır.”

#HDPDERHALKAPATILMALIDIR

Başkan Şimşir sözlerine, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, milletin meclisinde vatandaşlarımızı şehit edenlerin yeri yoktur. HDP derhal kapatılmalıdır” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir