PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür

PKK’nın kökten yokedilmesinin yolu, parlamento kolu HDP’nin kapatılmasından geçmektedir

Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar ve Yeşilova İlçe Başkanı İbrahim Kılınç ortak yaptıkları yazılı açıklamayla, Mehmetçiğin,  Irak-Gara bölgesindeki PKK kampına yönelik yaptığı Pençe Kartal2 operasyonu esnasında, PKK’lı teröristlerin önceki yıllarda Güneydoğu illerimizden kaçırarak Gara’daki mağaralarda tuttuğu 13 vatandaşımızı katlederek şehit etmesine sert tepki gösterdiler; “PKK’yı, cani ve kalleş yüzünü bir kez daha gösterdiği cinayetleri kurtaramaz” dediler.

Mehmetçik, PKK’lı teröristleri yok etmek, Irak’ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla yaptığı, teröristlere ait barınak, sığınak, mühimmat depoları, karargâhları ve de mağaralar imha ettiği Pençe-Kartal2 harekâtı başarıyla sona erdi.

PKK’lı teröristler, operasyon esnasında 2014-15 yıllarında Güneydoğu illerinden daha önce kaçırdıkları 13 vatandaşımızı katlederek şehit etti.

Kimilerinin, kamuoyunu kandırmak için kerhen yaptıkları açıklamalarda bile arkalaya özen gösterdikleri ABD “kara kuvveti”, kalleş ve cani, bölücü terör örgütü PKK’yı 13 vatandaşımızı katlederek şehit etmesine yaptıkları yazılı açıklamayla ateş püsküren Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar ve Yeşilova İlçe Başkanı İbrahim Kılınç, “PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha görülmüştür” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına, “Pençe-Kartal 2 operasyonu sırasında şehit düşen Mehmetçiklerimizi ve dün terör örgütü PKK tarafından haince katledilerek şehit edilen 13 vatandaşımızı anarak başladıkları” açıklamalarını, “şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz” diyerek devam ettiler.

Açıklama şöyle sürdürüldü:

“Emperyalizme ve onun aparatlarına karşı verdiğimiz vatan savaşında özellikle PKK terör örgütüne büyük darbeler vurulmuştur. Artık yok olma noktasına gelen PKK terör örgütü, böyle canice yöntemlere başvurarak kurtulamayacaktır. Ağababaları Amerika dünyada kaybetmektedir. Bu süreçte PKK terörü tamamen temizlenecektir. Türk Milleti sonuna kadar Mehmetçiğin arkasındadır.

Bu noktada önemli bir uyarı yapıyoruz. PKK’nın kökten temizlenmesinin yolu yasal uzantısı olan HDP’yi kapatmaktan geçmektedir. Yasal uzantı diyoruz fakat HDP asla yasal değildir. Çünkü HDP eşittir PKK’dır. Diyarbakır annelerinin mücadelesi bunu bir kez daha kanıtlamıştır.” Başkan Aşkar ve Kılınç sözlerine, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, milletin meclisinde vatandaşlarımızı şehit edenlerin yeri yoktur. HDP derhal kapatılmalıdır” diyerek son verdiler

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir