Mehmetçiğe güveniyoruz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin açıklama yaptı. Perinçek, Mehmetçiğe güvendiklerini belirterek, bu harekâtın ülkemize ve bölgemize huzur getireceğini söyledi. ABD’nin savaş propagandalarına karşı herkesi dikkatli olmaya çağıran Perinçek, “tabut-kefen edebiyatı, ‘AKP Gençlik Kolları gitsin’ gibi utanç verici beyanatlar çok yanlıştır” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin olarak Ulusal Kanal’a konuştu. Zeytin Dalı Harekâtı’yla ilgili olarak, “vatan savaşımızın zafer taarruzu başlamıştır. Mehmetçiğimize güveniyoruz. Bu bir Türk-Amerikan savaşıdır” diyen Perinçek, “karşımızdaki kuvvetler, ABD’nin 4 bin 900 TIR silah verdiği, “kara gücümdür” dediği kuvvetlerdir. Ama TSK’nın ve Türk Milleti’nin karşısında direnme şansları yoktur. Bu harekât Suriye, Irak, İran, Rusya ve bütün bölge devletlerini kucaklamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Hükümet’in yayınladığı bildiri, Suriye Devleti’nin, milletinin, halkının, Arabımızın, Türkmenimizin Kürdümüzün hepsini kucaklamaktadır. Şimdiden PYD unsurları kaçmaya başlamışlar, Kandil teslimiyeti tartışmaktadır” diye konuştu.

BİRLEŞECEĞİZ

Vatan Partisi lideri Perinçek, siyasi iktidara muhalefet doktrinleri sadece ve sadece Erdoğan ve AKP’nin yaptıklarının tersini yapmaktan ibaret olan muhalefet partilerinin her zaman olduğu gibi bu kez de hareketin milli özünü ıskalamaları, akıl ve bilimden yoksun yanlış politik tutumlarını eleştiren Perinçek, “bu koşullarda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne muhalefet olmaz. ABD’nin psikolojik harekâtına alet olmama konusunda bütün partilerimizi uyarıyoruz. Tabut-kefen edebiyatı, ‘AKP Gençlik Kolları gitsin’ gibi utanç verici beyanatlar çok yanlıştır. AKP Genlik Kolları da, Ülkücüler de, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları da, Türkiye Gençlik Birliği de, Vatan Partisi Öncü Gençlik de bizim gençlik kollarımızdır. Bütün gençliğimiz Mehmetçikle beraberdir. Hepsi göreve hazırdır. Gençlik arasında, millet arasında nifak sokmak, ‘Zengin çocukları gitsin’ demek, Mehmetçiğin moralini bozmaya yönelik ABD’nin savaş propagandalarıdır. Bu tür söylemler derhal kesilmelidir. Bu bir vatan savaşıdır. Saray savaşıdır söyleminin ne kadar yanlış olduğu ortaya çıkmıştır. Saray savaşı diyenler de bizim kardaşımızdır, milletimizin parçasıdır, vatan savaşının unsurudur ama savaşın başladığı bu koşullarda artık düşman propagandasına alet olmaya gerek yok. Hepimiz birleşeceğiz” diye konuştu.

HUZUR GETİRECEK

Perinçek şöyle konuştu:

“Zeytin Dalı ismi çok anlamlı. Bu harekâtla Türk Silahlı Kuvvetleri ABD’nin piyonlarına oraları zehir edecektir. Bunun yanında Suriye Hükümeti’ne zeytin dalı uzatmaktadır. Bu savaş ufukları açacak, zihinleri berraklaştıracak, siyasetleri düzeltecek ve dostlukları pekiştirecektir. Bu harekâtın seyri içinde kesinlikle Suriye ile bir işbirliği kaçınılmazdır. Sonuç itibariyle orası Suriye toprağıdır ve Türk Hükümeti de bunu vurgulamaktadır.”

MEHMETÇİĞİMİZİN  ARKASINDAYIZ

“Mehmetçiğimizin arkasındayız” diyen Perinçek sözlerini, “bu harekât Türkiye’de canlı bombalara son verecektir. Hendekler kazılmayacak, mayınlar döşenmeyecektir. Güneydoğu halkımız bu harekatın başarısının ardından artık çiftinin çubuğunun başına geçecek, merasında koyununu keçisini otlatacaktır. Mehmetçiğimizin arkasındayız” diyerek son verdi.

Afrin operasyonu başladı: İşte Zeytin Dalı operasyonunun tüm ayrıntıları 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir