Memurlar, alanlara sığmadı; Hükümete gürledi

Memurlar, ek zam talebini dile getirmek ve kamu çalışanlarının iş güvencelerini ortadan kaldırmaya yönelik girişimleri protesto etmek amacıyla dün başkente ülkenin dört bir yanından akın etti; başkente sığmayan ve sel gibi akan 50 bin işsiz, öğretmen, 4/C’li “Ek zammımı unutma, iş güvenceme dokunma” mitinginde alanlara dolup taşırdı.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı memurlar,  “ek zammı unutma, iş güvenceme dokunma” sloganıyla alanlara çıktı. Türkiye’nin dört bir tarafından Başkent Ankara’ya gelen memur, emekli, işsiz, atama bekleyen 4/C’li ve ataması yapılmayan öğretmenler meydanlara sığmadı. 50 bini aşkın kişinin katıldığı mitingde memurun manifestosu açıklandı.

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen binlerce kamu çalışanı düzenledikleri mitingle ek zam taleplerini dile getirdi. Memurlar AKP Hükümetinin iş güvencelerini ortadan kaldıramaya yönelik girişimlerini protesto etti.

Ankara sendikal anlamda tarihi günlerinden birini yaşadı. Uzun yıllardan sonra ilk defa kamu görevlileri hakları için ayağa kalkarak 50 bini aşkın devasa bir kitle olarak Başkent’e aktı. Yurdun dört bir yanından yola çıkan kamu görevlileri, emekliler, 4/C köleleri, sözleşmeli personel, KİT Personeli, ataması yapılmayan öğretmenler, sağlıkçılar, KPSS’de kendilerine bir kapı arayan genç işsizler ve hakları budanan, unutulan, baskıya uğrayan tüm kesimler hep bir ağızdan AKP Hükümeti’ne “yeter artık” diye haykırdı.

Ulusal Kanal’ın haberine göre, toplu sözleşme masasında iki oturumda iradesi pazarlanan, 123 TL’ye mahkûm edilen, enflasyon farkı unutulan, göz göre göre iki yılı çalınan on binlerce memur hep bir ağızdan ek zam talebini haykırdı.

Mitingde AKP Hükümeti “Firavun” görseliyle temsil edilirken bazı memurlar kefen giydi.

Yaşanan terör olaylarını lanetleyerek konuşmasına başlayan Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, AKP Hükümeti’ne seslenerek, “Kirli ellerinizi üzerimizden çekin” dedi.

İşte Ulusal Kanal Video Haberi!

Koncuk, konuşmasının sonunda memurların manifestosunu okudu.

Koncuk’un konuşması için tıklayınız

İlimizden de 3 otobüsle mitinge giden Türk Eğitim Sen Şube Başkanı ve Kamu Sen İl temsilcisi Orhan Akın KıvılcımHaber’e açıklamalarda bulundu.

Akın, Ankara’da on binlerce muhteşem bir mitingle Hükümeti uyardıklarını belirtti.

İşte Orhan Akın’ın açıklamaları!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir