Mengi, Kongrede Başkan Ercengiz’e yüklendi; cevabını sosyal medyadan anında aldı

Bugün Uzayçatı altında yapılan AK Parti Merkez İlçe olağan Kongresi’nde bir konuşma yapan İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i hedef aldı. Belediye Başkanı’nın çalışmadığını, dişe dokunur bir proje yürütmediğini, halka vadettiği projelerini uygulamadığını ileri sürerek, 45 milyonla devraldığı Belediye’yi 140 milyon borca batırdığını iddia etti. Konuşma sosyal medyaya düşmesiyle birlikte Başkan Ercengiz’in sert tivitleri de anında geldi. Başkan Ercengiz sosyal medyadan Mengi’ye seslenerek, “millet aç, sefil, sizler ne ile uğraşıyorsunuz. Erkek gibi, adam gibi siyaset yapın” dedi.

Bugün AK Parti Merkez İlçe olağan kongresinde konuşan İl Başkanı Volkan Mengi’nin hedefinde Burdur Belediyesi ve belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz vardı.

İşte Başkan Mengi’nin konuşmasının satırbaşları!

-Biz Ak Parti olarak hedeflerimize adım adım ilerlerken maalesef şehir merkezimizde 6 yıldır büyük bir proje, bir yatırım, bir çalışma göremedik.

-Biz siyaseten elimizden geldikçe uyarmaya çalışıyoruz. Sizin vaatleriniz var. Onları sırayla gerçekleştirmeniz gerekiyor. Biz Ak Parti olarak nasıl vaatlerimizi bir bir gerçekleştiriyorsak siz de gerçekleştirmeniz lazım ama maalesef göremedik.

-Hatta bir itirafa da şahit olduk. Ne dedi 2019’da…”Bizde attık tuttuk ama başa geçince böyle olmuyormuş!”

-Attık tuttuk siyaseti geçmişte kaldı. 90’lı yıllarda kaldı.

-Vakti zamanında 45 milyon borçla devraldığını anlattı. Şimdi Burdur Belediyesi’nin 140 milyona yakın borcu var. Ha sisteme düşmedi diyorlar. 14 milyon borcu varmış. Biz bir sıfırı fazla söylüyormuşuz.

-Burdur’un içme suyu projesi tamamlanınca Burdur Belediyesi’ne devredilecek. 88 milyon liralık borç 2020 itibariyle Belediye’ye kalacak. İller Bankası’na bu bedeli Belediye ödeyecek.

Başkan Mengi’nin konuşmasının medyaya düşmesini müteakiben Başkan Ercengiz’den cevap jet gibi geldi.

İşte Başkan Ercengiz’in Twitter’ları!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.