MHP Merkez İlçe’de kongre günü

Burdur Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe MYK Üyesi Özgür Bayraktar’ın katılımıyla 13’üncü kongresini yaptı. Mevcut Başkan Salih Özparlak güven tazeleyerek bir dönem daha görev aldı.

Kongrelerini “İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik” sloganıyla yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur’da son ilçe kongresini bugün Öğretmenevi bahçesinde Kovid19 salgınının gölgesinde Kontrollü Toplumsal Hayat’ın 3 mecburiyeti çerçevesinde yaptı.

Kongreye MYK üyesi Özgür Bayraktar, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, MHP Isparta İl Başkanı Hasan Bahtısönmez, Türk Ocakları Başkanı Himmet Büke, Merkez İlçe Başkanı Salik Özparlak, Kadın Kolları Başkanı Nazan Oktay, TES Başkanı ve Kamu Sen İl Temsilcisi Orhan Akın, ilçe belediye ve teşkilat başkanları, delegeler katıldı.

Kongre, Mustafa Kemal ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

TES Başkanı ve Kamu Sen İl Temsilcisi Orhan Akın’ın Kuran okumasıyla devam etti.

Ardından Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ayakta alkışlanan mesajı okundu.

MYK Üyesi Özgür Bayraktar’ın başkanlığında Divan Kurulu’nun oluşturulmasını binaen konuşmalara geçildi.

MYK Üyesi ve Divan Başkanı Bayraktar bir konuşma yaptı. Bayraktar konuşmasında, üstü kapalı bir şekilde, “sınırlarımıza, kıta sahanlığımıza, ekonomimize saldırıların şiddetlendiği hassas bir dönemde herkes siyasetini açık, şeffaf ve milletimizden saklamadan yapmalıdır. Yani kapalı kapılar ardında ittifaklar oluşturup milletimizin önünde bu ittifakları reddetmemelidir” diyerek Millet İttifakı partilerinin Amerikancı, Batıcı, PKK kuyrukçusu siyasetlerini topa tuttu. Yapılan seçimde mevcut Başkan Salik Özparlak güven tazeleyerek bir dönem daha görev üstlendi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.