MHP’de atanmışlarla seçilmişlere karşı farklı tutum

Geçen gün Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan, beraberinde muhaliflerden olan ve Genel Başkan adayı Meral Akşener taraftarı olmakla suçlanarak görevden alınan eski İl Başkanı İbrahim Sakızcı, MHP Ağlasun eski İlçe Başkanı İlhan Mutlu, eski Yönetim Kurulu üyesi Aziz Gürel ve İlçe Belediye Meclis Üyesi Durmuş Dinçer eşliğinde Vali Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Bu sıradan ve rutin ziyaret haberinin fotoğrafında ilginç bir ayrıntı ziyarete damgasını vurmuştu. MHP Genel Başkanı Bahçeli tarafından görevden alındıktan sonra yeni bir oluşuma set çeken ve engelleyen Başkan Kaplan, Vali Yılmaz’ı ziyaretinde yanına yeni Başkan Hikmet Gökçe’yi değil de eski Başkan İbrahim Sakızcı’yı almasındaki ince ve açık eleştiri dikkatlerden kaçmadı.

15 Temmuz Amerikan güdümlü Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’cü) kanlı darbe kalkışmasının bastırılmasının yarattığı atmosferde muhaliflerinin elinden kurtulan Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin yönetimindeki MHP tabanında kişisel ve siyasi husumetin kalıcılaşmaya başladığı karelere yansıdı. Geçen gün Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan’ın Vali Yılmaz’ı ziyaretinde beraberine muhalif Genel Başkan adaylarından Meral Akşener taraftarı olduğu için görevden alınmış olan eski İl Başkanı İbrahim Sakızcı’yı almasının, atanmış İl Başkanı Hikmet Ökte’yi pas geçmesinin başka anlamının olmadığı belirtiliyor.

Öte yandan gene 28 Haziran’da Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ile MHP’li İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Yavaş, Mustafa Dağ, Nurettin Durmaz, İsmail Kuzucu, Salih Akçay ve Enver Türkmen’in Vali Yılmaz’ı ziyaretlerinde de İl Başkanı Ökte’nin bulunmaması kamuoyunun dikkatlerinden kaçmamıştı.

7 Ağustos’ta Demokrasi Nöbetlerinin final eylemindeki yürüyüşte MHP’deki muhalif ve değişim taraftarlarının Başkan Ökte’nin yanında değil de, eski Başkan Sakızcı’nın yanında toplanarak safa girmeleri de dikkati çekmişti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir