AKP İl Başkan Yardımcısı niye gözaltına alındı?

Demokrasi Nöbetlerinin Final Eyleminde Ortak Mutabakata Uyulmadığı

Gerekçesiyle AKP Müziği Dombran Çalınması Üzerine

Protesto İçin Alanı terkeden Ayten ve

Göker Krize Neden Oldu

Demokrasi Nöbetlerinin final eyleminde iktidarıyla muhalefetiyle final eyleminin gerçekleştirildiği Cumhuriyet Meydanında ortak mutabakata uyulmadığı gerekçesiyle protesto ederek alanı terkeden CHP İl Başkanı Barış Ayten ile CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker’in bu davranışları krize neden oldu. Duruma kızan Vali şerif Yılmaz, o esnada müzik kontrolünü elinde bulunduran AKP İl Başkan Yardımcısı gözaltına aldırarak ifadesine aldırdı. 2 saat gözaltında kalan başkan yardımcısı ifadesi alındıktan sonra salıverildi.

Ülke çapında Cumhurbaşkanlığının davetiyle dış düşmanlara karşı bir iç cephe oluşturulması kapsamında bir gövde gösterisi yapmak üzere eylem kararı alındı. 3 haftadır süren Demokrasi Nöbetlerinin final eylemi 81 ilde yürüyüşler ve mitinglerle tüm vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilecekti. Sağ sol ve parti ayrımı yapılmayacak, siyasi işaret olabilecek bayrak flama taşınmayacak, sadece ortak değer olan Albayraklar altında yürünecekti. Bu kapsamda Burdurlu vatandaşlar da eyleme çağrıldı. Bütün partilerin, kitle örgütü, sendika ve oda temsilcisi ve üyeleriyle ortak düzenlenen eylemde binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanında toplandı.

Ancak Milletvekili Bayram Özçelik’in konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktığı esnada AKP seçim müziği olan Dombran’ın çalınması bardağı taşıran bir gelişme oldu. CHP İl başkanı Barış Ayten ile Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Vali Yılmaz’a mutabakata uyulmadığı siteminde bulunarak protesto için alanı terketti.

Bu gelişmeye kızan Vali Yılmaz, o sırada müzik cihazının kontrolünü yapan AKP İl Başkan Yardımcısının ifadesini alınmasını istedi. Polis Başkan Yardımcısını gözaltına alarak 2 saat kadar ifadesine başvurdu. Sonra serbest bıraktığı öğrenildi.

Durumu sorduğumuz Başkan Faki, gözaltı olayının olmadığını, sadece başkan yardımcısının bilgisine başvurulduğu belirtti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir