Millet İttifakı’nda vaat çatlağı

Kılıçdaroğlu’nun söylemleri İyi Parti’yi rahatsız etti

Son dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini ön plana çıkartan ve İyi Parti’yi rahatsız eden söylemler kullanmasından dolayı CHP ile İyi Parti arasındaki adaylık tartışmasında sular bir türlü durulmuyor. Son olay Kılıçdaroğlu’nun gençlere verdiği 6 vaat üzerinden yaşandı. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, karşılıklı görüş alışverişi yapılmadan vaat açıklamanın doğru olmadığını savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelmeleri halinde topluma sunduğu vaatler İyi Parti’de rahatsızlığa neden oldu.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, “Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız” dedi

Ulusal Kanal’ın HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya dayandırdığı haberine göre, Millet İttifak’ında adaylık krizi derinleşiyor. Taraflardan ittifakın adayının kim olacağı konusunda farklı görüşler dile getiriliyor. Gizlenen kriz büyürken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini ön plana çıkaran söylemleri İyi Parti’de tepkiyle karşılandı.

Son olay, Kılıçdaroğlu’nun gençlere verdiği 6 vaat üzerinden yaşandı. İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Kılıçdaroğlu’nun son dönemde sürekli tekil konuştuğunu söyledi.

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Paçacı, Kılıçdaroğlu’nun bir görüş açıklarken kendileriyle fikir alışverişi yapması gerektiğini ifade ederek, “Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu? Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.