Milletvekili Bayram Özçelik’in 29 Ekim mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 98’inci Yıldönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyet Bayramını kutlayan Milletvekili Özçelik mesajında şu görüşlere yer verdi.

“Yüce Türk milletinin her türlü zorluğa ve imkansızlığı rağmen özgürlük ve bağımsızlık için verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesini taçlandıran Cumhuriyetin ilanının 98. kuruluş yıldönümünü, büyük bir gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir.

Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir.

Tarihte olduğu gibi geride bıraktığımız günlerde de onurlu duruşuyla varlığına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu Aziz Millete karşı sadakatimiz, bizim en vazgeçilmez düsturumuzdur.

Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Cumhuriyet, çağdaş dünyada hak ettiğimiz yeri alma kararlılığımızın da göstergesi olmuştur. Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için 98 yıldır büyük çaba gösteren Türkiye, yoluna kararlılıkla devam etmektedir.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz,  15 Temmuz Hain darbe girişimi gecesi de  Cumhuriyetin en temel değeri olan milli hakimiyete yönelen alçak saldırıya karşı koyarak bütün dünyaya bir kez daha vatanına ve devletine olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Hükümetlerimiz döneminde eğitim, sağlık, ulaşım, sanayi, ekonomi ve teknoloji gibi her alanda hayata geçirdiğimiz dev atılımlarla, istikametimizi hep daha ileriye, gelecek hedeflere çevirdik. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizi koyduk. Hedeflerimize yaklaştıkça, ülkemize yönelik saldırıların cephesi genişlemekte, sayısı ve dozu artmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, şimdi de Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız.

Geçmişte çok küçük müdahalelerle sürekli istikamet belirledikleri Türkiye’nin, kendi iradesiyle hareket etmesinden rahatsız olanların sözleri ve eylemlerinin artık hiçbir hükmü kalmamıştır.

Ülkemiz, kimin ne dediğine ve ne yaptığına bakmadan, kendi vizyonuna, kendi ajandasına göre hareket etmeyi sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz ve necip milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için mücadele eden bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir