Milletvekili Petek’in bayram mesajı

“Bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız.”

AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Milletvekili Petek mesajında, “rahmet, mağfiret, hoşgörü ve şefkat gibi ulvi duyguların yoğun yaşandığı bir Ramazan ayını daha geride bırakmanın hüznüyle beraber Ramazan Bayramı’na kavuşmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu nedenle hayatımızda müstesna bir yere sahip olan bayramı anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız” dedi.

Mv. Petek şöyle sürdürdü mesajını:

“Peygamber efendimizin buyurduğu üzere başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifi elhamdülillah idrak ettik. İnşallah Müslümanlar olarak başında rahmete, ortasında mağfirete mazhar olmuşuzdur. Şimdi, bayramı yaşayarak sonunda ise cehennemden kurtuluşa nail olmayı Allah hepimize nasip etsin.

“Hayatımızda müstesna bir yere sahip olan bayramların, bizleri aynı duygularda buluşturan, umut, birlik ve dirliği sağlayan, bizleri birbirimize yaklaştıran özel günler olduğu unutulmamalıdır. Bayramda dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızı bir kat daha artırmalı, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızı da pekiştirmeliyiz. Ramazan Bayramının oluşturduğu hoşgörü ikliminin, yaşanan müessif olaylara çare olması ümidiyle ülkemizde, komşu ülkelerde ve İslam coğrafyasında yaşanmakta olan tüm sıkıntı ve dertlerin de bir an önce son bulmasını diliyorum.

“Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bütün İslam âlemine birlik, dirlik, huzur ve saadet getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir