İç çekişmelerle uğraşmayın!

Bucak Ak Parti’de yeni bir sayfa açıldı. Dün törenle Adem Şengül, yeni ilçe başkanı ilan edildi. Törende İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, Burdur AK Parti saflarındaki zaman zaman ortaya çıkan sarsıntıların esas kaynağı aralarındaki rekabet ve çelişkinin olduğu ve “gerginlikleri yüzlerinden okunan” iki AK Parti Milletvekili Reşat Petek ve Bayram Özçelik de hazır bulundu.

Burdur AK Parti’deki son dönemde yaşanan sancıların yeni bir durağı olarak Bucak İlçe Başkanlığının yeni bir İlçe Başkanı atanmasıyla yeniden örgütlenmesi dün gerçekleştirildi. Dün (21 Haziran 2017 günü) Bucak AK Parti’de düzenlenen törenle Genel Başkanlığın atama yazısı İl Başkanı Dr. Süleyman Faki tarafından yeni ilçe Başkanı Adem Şengül’e tevdi edildi. Törende İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, Burdur AK Parti saflarındaki zaman zaman ortaya çıkan sarsıntıların esas kaynağı aralarındaki rekabet ve çelişkinin olduğu iki AK Parti Milletvekili Reşat Petek ve Bayram Özçelik de hazır bulundu.

Törene AK Parti Burdur Milletvekilleri Reşat Petek, Bayram Özçelik, AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki, Bucak AK Parti eski Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Törende milletvekilleri, Başkan Faki, görevden alınan eski Başkan Kadir Yaman, yeni Başkan Şengül birer konuşma yaptı.

NNC Medya haberine göre, AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki “dün Ankara’da partimizin genel merkezinde mülakatlar yapıldı ve Bucak ilçemizin Ak Parti İlçe Başkanlığına Adem Şengül getirilerek yeni bayrağı teslim aldı” dedi. Faki, eski dönemde görev yapan partililere teşekkür ederken Bucak Burdur’un en büyük ilçesi olarak geçmiş dönemlerde zafer ve başarılarla Burdur’a destek olduğunu söyledi.

Görevden alınan Bucak AK Parti İlçe Başkanı Kadir Yaman 2014 yılında kongre ile göreve geldiklerine vurgu yaparak  ve 2014 yılında Belediye Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı, 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan seçimlerinde teşkilatın tüm kademeleriyle birlikte büyük çalışmalara imza attıklarını, bayrağı en süt seviyede bıraktıklarını dile getirerek, yeni yönetimde Adem Şengül’e başarılar diledi.

Adem Şengül ise yaptığı konuşmada, “iç çekişmelerle uğraşmayın” talebinievurgu yaparak, “partimizin genel merkezi dün bana Bucak Ak Parti ilçe başkanlığı görevimi tebliğ ettiler. Bizde Bucağımızı en iyi yerlere getirmek için layık ile yerine getireceğiz. Partimizin bize verdiği görev ve talimatlarda parti içi çekişmelerle uğraşmamamız gerektiğini, partimizin dışa karşı mücadele etmesi gerektiğini ilçemizde 10 bin 800’lerden başlayarak 26 binlere kadar çıkan oylarımızın 47-48 bin seçmenin bulunduğu bir ilçede 30-35 binli rakamlara çıkması gerektiği belirtildi. Bizde bu görevi en iyi şekilde layık ile yapacağız” dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı konuşmada “parti Genel Merkezimizin almış olduğu karar doğrultusunda yeni yönetimin yenilikler getirir, farklı bakış açısı getirir, her bir değişimde dinamizm vardır. Yeni yönetimin büyük başarılara imzalar atacağı kanaatindeyim” dedi.

“Gerginlik yüzlerinden okundu” diyen Bomba15’deki bir haberdeyse, “Bayram Özçelik ve Reşat Petek arasında yaşanan gerginlik konuşmalara yansıdı. Özçelik yaptığı konuşmada içini döktü. Üstü kapalı mesajlar verdi. Sosyal medyadan kendisine hakarete varan paylaşımların yapıldığını ifade etti. Kendisi ile hiç kimsenin konuşmadan, yola düşmeden yorum yapmamasını istedi. Yeni bir başlangıç yapıldığını ifade etti. Şengül’e her zaman desteğe ve yardıma hazır olduğunu ifade ederek tecrübelerini paylaşmaktan mutlu olacağının altını çizdi” denildi.

Milletvekili Petek de okuduğu şiirle tepkisini ve aralarındaki çelişkileri dillendirdi.

Çiçeklerle hoş geçin,

Balı incitme gönül.

Bir küçük meyve için

Dalı incitme gönül.   

Konuşmak bize mahsus,

Olsa da bir güzel süs,

‘Ya hayır de yahut sus.’

Dili incitme gönül.

Sevmekten geri kalma,

Yapan ol, yıkan olma,

Sevene diken olma,

Gülü incitme gönül.

      Başın olsa da yüksek,

Gözün enginde gerek,

Kibirle yürüyerek

Yolu incitme gönül.           

 Mevlâ verince azma,

Geri alınca kızma,

Tüten ocağı bozma,

Külü incitme gönül.          

   

Dokunur gayretine,

Karışma hikmetine.

Sahibi hürmetine

Kulu incitme gönül.      

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir