Milletvekili Uğur’dan Milletvekili Cesur’a kınama

Dün Burdur İYİ Parti 2’inci olağana Kongresinde Divan Başkanı seçilen İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Kongrede yaptığı hayli heyecanlı ve bir o kadar da dinleyenlerin ifadesiyle -kadına yakışmayan seviyesiz- bir üslupla gündeme gelmişti. Bugün AK Parti Milletvekili Yasin Uğur’dan Milletvekili Cesur’a sert tepki geldi. Milletvekili Uğur, “kadına yakışmayan açıklama”, “seviyenin her geçen gün düşürülmesi”, “toplumun ahlak değerlerinden bihabersizlik” olarak değerlendirdi.

5 Temmuz 2020 Pazar günü Burdur İYİ Parti 2’nci olağan kongresini yaptı.

Uzayçatı altında açık hava toplantısı gibi koronavirüs salgını gölgesinde geçen kongrede Divan Başkanı seçilen İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur da bir konuşma yapmıştı.

Daha önce de bir şehit cenazesinde “koyun can derdinde kasap et derdinde durumu” yaşatırcasına öne atılıp şehidin tabutuna eğilerek fotoğraf çektiren Milletvekili Cesur’un heyecanlı konuşmasındaki üslubu kongreye katılanlarca “milletvekilimiz” diye alkışlansa da çoğunlukça yadırganmıştı.

Bugün AK Parti Milletvekili Yasin Uğur sosyal medya hesabından Milletvekili Aylin Cesur’u eleştirdi.

Milletvekili Cesur’un “bir kadına yakışmayan açıklaması”“hicap duyarak” paylaştığını ifade eden Milletvekili Uğur, “maalesef seviyeyi her geçen gün daha aşağıya indirmeyi başarıyorlar. Toplumun ahlak değerlerinden bihaber olan bu kadın daha önce de şehit cenazesi olayıyla gündeme gelmişti. Bu sefer de söylediklerini medyanın çarpıttığını söyleyerek kurtulmaya çalıştığı anlaşılıyor. Fakat bu videoyu izleyen hiçbir kimseye bunu izah edemez. Ancak kendini kandırır. Umarım Meral Akşener milletvekilliğine yakışmayan bu üslubu tasvip etmez. Gereken uyarıyı yapar” dedi.

UYGUN YERLERİNE MONTE ETMEK!

Milletvekili Cesur, konuşmasında, “betonları oradan sökeriz, attıkları temelleri çekeriz, Salda Gölü’ne attıkları kıydıkları her şeyin hesabını, Salda’nın kumunu tek tek alır onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız” demişti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir