Milletvekili Uğur’un 10 Kasım mesajı

AK Parti Milletvekili Yasin Uğur, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.

Vekil Uğur’un mesajında şu ifadeler yer aldı.

“Vatanın bekası ve milletin bağımsızlığına tüm yaşamını adamış, Milli Mücadele’de büyük zaferler kazanmış, aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirini ve saygısını kazanmış, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde saygı ve minnetle yâd ediyoruz.”

“Atatürk, dönemin sınırlı imkânlarıyla Kurtuluş Savaşını kazanmış, Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamıştır. Milletinden aldığı güç ve destekle Türkiye’yi ileri ülkeler seviyesine çıkarma amacına adamıştır.

“Bugün, ülke ve millet olarak Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye bakıyor, tarihimizden, medeniyetimizden ve yüce milletimizden aldığımız güçle; gelişerek, yılmadan, yorulmadan hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.

“Bizler bugün Cumhuriyet ruhuna sıkı sıkı sarılarak aziz milletimizin hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Türkiye’nin 2023 hedefiyle 100. kuruluş yıl dönümünde Türkiye’yi, Dünya’nın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün ve aziz ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyeti, milli iradeyi, millet egemenliğini canla başla koruyarak gelecek nesillere aktarmak için durmadan çalışacağız.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimize, gazilerimize ve tüm ecdadımıza şükranlarımı sunuyorum. Ruhları şad olsun.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.