Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullar kararı…

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı ülke çapında bütün okullarda bütün sosyal faaliyetleri iptal etti. İlgili yazı, bütün illerin Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi.

Öğrencilerin toplu halde bulunduğu toplumsal etkinler Kovid-19 salgını sebebiyle ikinci bir emre kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nca iptal edildi. İptal yazısı bütün Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullarda planlanan toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, he türlü tören, müsabakalar, yarışmalar gibi toplumsal faaliyetlerin iptaline ilişkin yazıyı illere gönderdi. Yeni müracaatlara da izin verilmeyeceği duyuruldu.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve dünyaya hızla yayılan binlerce insanın ölümüne sebep olan yeni koronavirüs (Kovid-19’un) birçok ülkeyi etkisi altına aldığı belirtildi.

 Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda da alınması gereken önlemlerin sıralandığı yazıda,  “bu kapsamda virüsün etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla yapılması planlanan il ve ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası, yarışma gibi sosyal etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir” denildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir