Motosikletlere yönelik “Huzur ve Güven Uygulaması”

Motosikletlere yönelik olarak Emniyet ve Jandarma trafik birimleri tarafından yürütülen çalışmalar sonucu 4 bini aşkın araç kontrol edildi.

Ülke çapında eş zamanlı uygulanan motosikletler yönelik kontrol çalışmaları Burdur’da da verimli ve etkili geçti.

 Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, bu çerçevede 1 Mayıs-3 Ağustos tarihleri arasında yapılan çalışmalarda,4 bin 035 motosiklet vb araç kontrol edildi. 570 sürücüye toplam 570 bin Türk Lirası tutarında trafik para cezası uygulandı. 50’si tescilsiz olan 319 araç trafikten men edildi. 193 motosikletin ise sürücü belgesiz olarak kullanıldığı tespit edildi.

Motosiklet ve benzeri araçların karıştığı kaza sayılarında son dönemde İlimizde artış olduğu saptandı. Bu yönüyle Valilik tarafından konunun yakından takip edilmekte olduğu, bu kapsamda emniyet ve jandarma trafik birimlerince yapılan kontrollerin artırılarak sürdürüleceği, aynı zamanda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının da devam ettirileceği bildirildi.

Bütün vatandaşlardan motosiklet ve benzeri iki tekerlekli araçların kullanılmasında trafik kurallarına uygun davranılması konusunda hassasiyet göstermelerinin beklendiği, gençlerin ve çocukların bu araçların kullanımında kurallara uymaları noktasında anne ve babalara büyük sorumlulukların düştüğü ifade edilmektedir.

Tescili ve plakası olmadan, sürücü belgesiz ve kask takmadan bu araçların kesinlikle kullanılmaması gerektiği, motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanma oranlarının çok daha yüksek olduğunun unutulmamasının elzem olduğu belirtilmektedir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir