MSB’ndan Oruç Reis Twitter’ı: Güçlü, Kararlı ve Muktedir!

Milli Savunma Bakanlığı, resmi Twitter hesabından Doğu Akdeniz’de faaliyetlerini sürdüren Oruç Reis’in Mavi Vatan’daki son durumunu gösteren bir video paylaştı. Deniz Kuvvetlerimizin fırkateyn ve korvetlerimizin Mavi Vatan’ımız Doğu Akdeniz’deki yetki sahamızda çalışmalarını sürdüren Oruç Reis araştırma gemimize refakat/ koruma görevini kararlılıkla sürdürdüğü, gölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyeceği belirtildi.

MAVİ VATAN’DA 1,7 MİLYAR VARİL

PETROL, 3,45 TRİLYON M3 DOĞALGAZ REZERVİ VAR

Doğu Akdeniz, Mavi Vatan’ımızın odağı…

Sadece bizim değil tüm dünyanın odağı…

Dünya enerji-politiğinin merkezi…

1.7 milyar varillik petrol rezervi

Toplam doğal gaz rezervi ise 3,45 trilyon metreküp…

Bu kapsamda Milli Savunma Bakanlığı, resmi Twitter hesabından Doğu Akdeniz’de faaliyetlerini sürdüren Oruç Reis’in Mavi Vatan’daki son durumunu gösteren bir video paylaştı. Deniz Kuvvetlerimizin fırkateyn ve korvetlerimizin Mavi Vatan’ımız Doğu Akdeniz’deki yetki sahamızda çalışmalarını sürdüren Oruç Reis araştırma gemimize refakat/ koruma görevini kararlılıkla sürdürdüğü, gölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyeceği belirtildi. Videoda, Oruç Reis ile ona refakat eden Deniz Kuvvetleri unsurları arasındaki telsiz konuşmasına yer verildi.

GÜÇLÜ, KARARLI, MUKTEDİR

Söylemler, sadece bir telsiz anonsu olmakla kalmıyor, Türk donanmasının gücünü de ifade ediyor.  Oruç Reis Araştırma gemisi, Doğu Akdeniz’de faaliyetlerine devam ederken Türk Silahlı Kuvvetleri de refakat görevini kararlılıkla sürdürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı görüntülere ilişkin yaptığı paylaşımda “güçlü, kararlı ve muktedir. Bölgede hiçbir hukuksuzluğa ve kabadayılığa izin verilmeyecek” ifadelerine yer verdi.

Oruç Reis’in Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri helikopterden çekilen görüntülerle anlatıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.