Dün yapılan AK Parti Burdur merkez İlçe Kongresi’nde konuşan ve Burdur Belediyesi ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i hedef alan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’ye CHP İl Başkanı İzzet Akbulut da ateş gibi sözlerle sert çıktı. Başkan Akbulut, “kısır çatışmalar, laf dalaşları karın doyurmuyor; boş konuşma!” dedi.

Dün (5 Eylül 2020 tarihinde) Burdur Halk Pazarı Uzayçatı altında Koronavirüs gölgesinde yapılan AK Parti Burdur 7’nci olağan Merkez İlçe Kongresi’nde bir konuşma yapan ve Burdur Belediyesi ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i yıllardır Burdur’a hiçbir hizmet getirmemekle suçlayarak hedef alan AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi’ye tepkiler çığ gibi büyüyor. Bir tepki de sosyal medya hesabından CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’tan geldi. Ateş gibi sözlerle sert çıkan Başkan Akbulut, “kısır çatışmalar, laf dalaşları karın doyurmuyor; boş konuşma!” dedi.

Her zaman söyledik yine söyleyelim; yaptığımız siyasetin vatandaşa fayda sağlaması gerektiğine inanıyoruz, kısır çatışmaların, laf dalaşlarının kimsenin karnını doyurmadığını söylüyoruz. 11 ilçe kongresi yaptık akabinde İl kongremizi gerçekleştirdik. Çiftçilerimizin, Besicilerimizin, Üreticilerimizin, Sanayicimizin, esnafımızın, Asgari ücretli çalışanın, Emeklinin, Memurun, öğrencinin yani toplumun tüm kesimlerinin sorunlarından, siyasi kurumun bu sorunlara nasıl çözüm odağı olması gerektiğinden bahsettik. Ve bu anlayışla da devam edeceğiz. AKP Burdur da kongrelerini yapıyor; bu günde Merkez ilçe kongreleri vardı. Siyasi İktidar AKP’nin il Başkanı konuşacak hiç bir konu, vatandaşa umut olacak hiç bir siyasi söylem geliştiremediği için Burdur Belediyesi dışında bir şey konuşamıyor. İlk il kongresinde çıktı, hedefimiz 31 Mart 2019 da Burdur’ u almak dedi, sonuç ne oldu 10 puan fark attık. Şimdi söz de biz diyormuşuz ki “Bizi çok sıkıştırıyorsunuz”. Şunu net söyleyelim ki Sizin siyasi çapınız, bizi sıkıştırma konusunda yetemedi ve bundan sonra da yetemeyecek de… Buna çocuklar bile güler; siz bu çamur siyasetine yeni başlamadınız ki hep yaptınız ama sandıkta yediğiniz tokat az gelmiş sanırım. Bir de bize “Ağlamayın” demiş beyefendi. Doğrudur ağladık 31 Mart 2019 akşamı, Allah’ın izni, vatandaşımızın teveccühü ile sevinç gözyaşlarıyla hep beraber ağladık. Bu kafayla da devam edin 2024 de 20 puan fark atar daha çok ağlarız…

Siyaset de yüreğiniz varsa gelin yarattığınız işsizliği nasıl yok ederiz onu konuşalım, gelin TÜİK’ in açıkladığı değil halkın yaşadığı Enflasyonu nasıl eritiriz onu konuşalım, durdurulamayan döviz kur artışları nasıl düşürülür de Elektrik, Doğalgaz, Mazot, Gübre, Tohum fiyatları daha ucuza vatandaşımızın kullanımına sunulur onu konuşalım. Gelin Burdur’umuz nasıl daha fazla gelişir; onu konuşalım. Yok biz bu konuları konuşamıyoruz diyorsanız hiç olmazsa BOŞ Konuşmayın!!!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.