Muharrem İnce, ekonomik krizin ağırlaşmasının CHP’ye faydasının hayal olduğunu söyledi

Muharrem İnce: “Ekonomi dip

yapacak ve oylar CHP’ye akacak, bu hayal!”

Muharrem İnce, döviz kurlarında yaşanan hareketliliğe, işsizliğin zirve yapmasına ve hayat pahalılığını yükselmesine, ekonomik krizin ağırlaşmasına yönelik değerlendirmelerde bulundu. İnce, ‘şuna katılmıyorum: Ekonomik kriz var, şimdi faturalar ödenmeyecek. Kışın bitiminde ekonomi dip yapacak ve oylar CHP’ye akacak. Bu hayal. Sen gereğini yapmalısın’ dedi.

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’ya konuştu, Mart 2019’da yapılacak seçimlerde davet gelsin veya gelmesin CHP için çalışacağını söyledi.

TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ YOK DİYORSAK, ÖNCE CHP’DE DEMOKRASİYİ VAR ETMELİYİZ

Muharrem İnce, enflasyonun patladığı, döviz kurlarının tutulamadığı, geliri açlık sınırının altına düşenlerin sayısının hızla arttığı, vatandaşın çarşı pazarda kilodan grama düştüğü, işsizliğin hat safhada olduğu, toplu işten çıkarmaların başladığı, şirketlerin iflas kuyruğunda sapır sapır döküldüğü, çiftçinin gübre alamaz, tarlasını ekemez hale geldiği, kısacası 24 Haziran seçimlerine kaçan iktidar sahiplerinin erken seçimin sebebini açıklarken “kıyamete hazırlık” olarak ifade ettikleri kıyametin ucundan kıyısından yaşanmaya başlandığı şartlarda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ekonomik krize değinerek, “şuna katılmıyorum: Ekonomik kriz var, şimdi faturalar ödenmeyecek. Kışın bitiminde ekonomi dip yapacak ve oylar CHP’ye akacak. Bu hayal. Sen gereğini yapmalısın. Türkiye’de demokrasi yok diyorsak, önce CHP’de demokrasiyi var etmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

İnce şöyle konuştu:

SEÇMENİN ÖNÜNE SANDIĞI KOY; TÜRKİYE’YE DE PARTİYE DE NEFES ALDIRABİLİRİZ

“Benim partim 259 bin kişinin önüne sandığı koydu buradan aday çıkardı’ dersek inandırıcı oluruz. İstanbul’da 259 bin kişi adayı seçtiğinde onu ben seçtim diyecek, benim adayım diyecek. Atama birisi olmayacak. Biz çıkış olabiliriz. Nefes aldırabiliriz, Türkiye’ye de partiye de.”

YEREL SEÇİMİN AKBİNDE GENEL SEÇİM ÖNE ÇEKİLEBİLİR

Muharrem İnce, AKP’nin İstanbul ve Ankara’yı kaybetmesi durumunda genel seçimin öne çekilebileceği iddiasında da bulundu.

İnce, “her an genel seçim de olabilir yerel seçimden sonra. İstanbul’u ve Ankara’yı kaybetmiş bir AKP’yi düşünebiliyor musunuz? Kaybettiği zaman ekonomik krizin etkilerinin kış sonundaki ağırlığını da düşündüğümüzde her tür şeye hazırlıklı olmak lazım. Bütün bunların yapılabilmesi için örgütün harekete geçirilmesi lazım” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir