Muhasebeciler Haftası faaliyetleri başladı

1-7 Mart Muhasebe haftası faaliyetleri, serbest muhasebeci, mali müşavir ve yeminli mali müşavirlerin Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

1-7 Mart arası Muhasebe Haftası’nda “hazineyle mükellef arası köprü” görevlileri çeşitli faaliyetlerle günlerini kutluyorlar.

Bu kapsamda muhasebeci ve mali müşavirler Cumhuriyet Meydanı’nda biraraya geldi.

İlk önce Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Ardından İstiklal Marşı okundu.

Müteakiben Oda Başkanı günün anlam ve önemiyle mesleki sorunlarını kapsayan bir konuşma yaptı.

Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun

111 bin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, 4 bin 800 Yeminli Mali Müşavir ile 18 bin stajyerin ülke genelinde faaliyet gösterdiğini belirten Başkan Vurgun, 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavir Odasının TÜRMOB çatısı altında hizmet verdiğini vurgulayarak mesleki büyüklüğe değindi.

Kurumsallaşma sürçünü tamamlayan mesleklerinin ülkenin “iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu” haline geldiğinin altını çizen Başkan Vurgun, muhasebecilerin ve mali müşavirlerin önemli sorunlarla boğuşmakta olduğunun altını çizdi.

Başkan Vurgun şu görüşleri ifade etti:

“Ülkemizin, şeffaf, öngörülebilir, sade ve kolay anlaşılır bir vergi sistemine sahip olması gerektiğine inanmaktayız. Bu kapsamda yapılacak, kanunların gözden geçirilmesi, vergilendirme süreçleri ile beyanname ve bildirimlerin sadeleştirilmesi ve sayılarının azaltılması gibi her türlü iyileştirme çalışmalarının destekçisi olma gayretinde olmaya devam edeceğiz.”

“Bu türden reform çalışmaları, bir taraftan vergi sisteminin etkinliğini artırırken diğer taraftan da ülkemize gelmek isteyen yabancı yatırımcıların vergi kaynaklı kaygılarının bertaraf edilmesine katkı sağlayacaktır.”

Konuşmanın ardından MAKÜ İstiklal Yerleşkesi’nde bulunan Lavanta Tepesi Hotel’de düzenledikleri kahvaltıda muhasebe meslek mensupları ve aileleri buluştu.

Kahvaltının ardından ruhsat alan yeni üyelere ruhsat teslimi ve üyelikten ayrılan meslektaşlara plaket takdim töreni yapıldı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir