Müstesna devrimci mezarı başında anıldı

Partili dostları, ailesi, izinden yürüyen gençler Aydınlıkçı Hasan Yalçın’ı Ankara’da mezarı başında saygıyla, minnetle ve özlemle andı. Törende, Hasan Yalçın Saati, örgütlü mücadelenin önemi öne çıktı.

Aydınlıkçılar, partilileri, sevenleri Hasan Yalçın’ı yalnız bırakmadı

Aydınlık hareketi ve Türkiye milli demokratik devrim mücadelesi önderlerinden Hasan Yalçın ölümünün 19’nci yıldönümünde mezarı başında anıldı. Aydınlıkçıların müstesna ismi, 68 Gençlik Hareketinin liderlerinden, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı (Vatan Partisi) Hasan Yalçın için Cebeci Asri Mezarlığı’nda anma töreni düzenlendi. Tören Hasan Yalçın’ın anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz, Yalçın’ın bıraktığı en büyük mirasın Vatan Partisi olduğunu söyledi. Tokgöz, Üreticilerin Milli Hükümeti’nin kurulacağını belirtti.

“HASAN YALÇIN AĞABEYE SÖZÜMÜZ OLSUN: ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİ KURACAĞIZ”

“Hiçbir bayrak fedasız, çabasız, mücadelesiz ortaya çıkmaz ve yerinde kalamaz. Hasan Yalçın’ı büyük yapan sadece bayrak olması değildir. Ömrünün sonuna kadar partisine bağlı yaşamasıdır. İşte bu durum Hasan Yalçın önderimizi sonsuz bayrak yapmıştır. Hasan Ağabey, devrimci mücadele partinin birliğiyle olur. Liberal tavırları değil parti kararlarını üstte tutarak devrimci olunur. Bu sözlerden anlıyoruz ki bize bıraktığı en büyük miras Vatan Partisi’dir. Yegâne mücadele aracı, doğru rotanın pusulası, emperyalistlerin korkulu rüyası, Hasan Yalçınların bize mirası öncü partidir. Vatan Partisi’dir. Fikirlerimizle ve işlerimizle partimizi ileriye taşıyacağız ve göreceksiniz çok yakın zamanda Üreticilerin

Milli Hükümeti’ni kuracağız. İktidar olacağız. Bu da bizim Hasan Ağabey’e sözümüz olsun.”

”BAĞIMSIZLIK SAVAŞI FÜZELERE GALİP GELDİ”

Yalçın’ın mezarı başında Afganistan’ın Amerika’yı ülkeden kovduğunu müjdeleyen Tokgöz, şöyle sürdürdü:

“Bir müjdeyle bitirelim. Müjde Hasan Ağabey. Afganistan halkı Amerika’yı yendi. Yine bir halkın bağımsızlık savaşı Amerika’nın son model füzelerine galip geldi. Tarih mazlum milletlerin elinde ilerliyor. Asya çağı yükseliyor, Türkiye gerçek dostlarıyla buluşma yoluna girdi. İktidarımız artık tarihi bir fırsat olarak önümüzde. Görevlerimiz her zamankinden daha mühim ve yakıcı. Tarihimizden aldığımız güçle bugünün görevlerine sarılalım. Aydınlıkçılar ileri!”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay ise Türkiye’nin dört bir yanında binlerce Hasan Yalçın yetiştiğini belirtti. Demiralay şöyle dedi:

KıvılcımHaber reklamları

”BİNLERCE YALÇIN YETİŞTİRECEĞİZ”

“Yalçın’ın öğrettikleriyle pekişen, onun gibi olmak isteyen Türkiye’nin dört bir yanında Öncü Gençlik var oluyor. Burada sadece Yalçın’ı anmak için değil, görevlerimizi hatırlamak için de toplandık. Yalçın, her anını partiyle geçirdi. Kendisinden sonrakilerin çukur dolduracağını söylerdi. Çukurlar doluyor. Onun canını ortaya koyduğu Vatan Partisi çukurları doldurarak ilerliyor. Onun mücadele ettiği ülke kuruluyor. Binlerce Hasan Yalçın’lar yetiştireceğiz.”

Vatan Partisi İşçi-Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık

”BİDEN TAYFASINA KÖTÜ HABER”

“ABD emperyalizminin can evinden vurulduğu bir dönemde, Öncü Gençlik kampındaydım. Biden tayfasına kötü haber 100’lerce yeni müstesna Hasan Yalçın’lar devreye girmiştir. Önümüz aydınlık, zorluklar var… Bu zorlukların altına özgüvenle giriyoruz.”

KIZI YALÇIN: ”KALİTELİ ZAMANLAR GEÇİRİRDİK”

Hasan Yalçın’ın kızı Gül Yalçın ise törendeki konuşmasında baba kız ilişkilerinden bahsetti. Anılarını anlatan Yalçın, “Kaliteli, güzel zamanlar geçirdim. Beni hep el üstünde tutardı. Başarılarımla gurur duyardı. Doktor olduğumu söylediğimde, ‘vay be doktor oldun demek’ demişti.. Parti bana da bıraktığı en büyük miras” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.