Mv. Yasin Uğur’un 29 Ekim mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Aziz Milletimiz, işgal altındaki topraklarını tekrar geri kazanmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919 da Samsun’da başlayıp, düşmanı İzmir’de denize döküne kadar top yekûn verdiği mücadelenin sonucunda kurulan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz.

98 yıl önce tüm olumsuz şartlara rağmen Türk Milleti’nin azmi, bağımsızlık kararı, birlik ve beraberliği sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz kurulmuştur. Türk Milleti’nin kanı ve canı pahasına kurulan Cumhuriyetimizi, sonsuza dek yaşatmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, milletini bölmek ve parçalamak isteyen hainlerin oyunları her zaman boşa çıkacaktır.

Cumhuriyet’imizin 100. yılınа dоğru ilеrlеrkеn, ülkеmizin çаğdаş dеmоkrаsilеr аrаsındа hаk еttiği yеri аlmаsı yönündе hеdеflеrimizi bir bir hаyаtа gеçirmеnin gururunu tаşıyоruz. Dünyаdа, bölgеsindе vе içеridе çоk dаhа mürеffеh, аyаklаrı yеrе sаğlаm bаsаn bir Türkiyе idеаliylе dеvаm еttiğimiz bu yоldа millеtçе bеrаbеr оlduğumuz sürеcе аşаmаyаcаğımız hiçbir еngеl yоktur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet vatanın ilelebet yaşatılması uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, Burdurlu hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir