Nihat Genç’ten sert sözler: “Nato’nun ‘altı kuklası’, avcunuzu yalarsınız!”

“Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” konulu toplantı sonunda yayınladıkları deklarasyonla gündeme oturan ve eleştirilerin hedefinde olan muhalefet partilerine ağır bir eleştiri de Veryansın TV yazarı Nihat Genç’ten geldi. Genç, “NATO’nun ‘Altılı kuklası'”, “manda altılısı” gibi sert ifadelerle muhalefet partilerine yüklenerek, ilan ettikleri deklarasyonun, “Türkiye’yi paramparça edecek ifadeler”le dolu olduğunu ileri sürdü.

İrili ufaklı 6 muhalefet partisi (CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Demokrat parti, Saadet Partisi), dün yaptıkları toplantı sonucunda 48 sayfalık siyasi bir metin yayınladılar.

Yayınladıkları deklarasyonla Türkiye gündemine oturdular.

Çok sert eleştirilere muhatap oldular.

“NATO’NUN ‘ALTI KUKLASI’, MANDA ALTILISI”

En ağır ve sert eleştirileri yöneltenlerden biri de Veryansın TV’nin yazarı Nihat Genç’ti.

Nihat Genç, 6’lı Grubu, “NATO’nun ‘altı kuklası'”, “Manda altılısı” gibi ifadelerle tanımladı.

TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ, KURULUŞ İLKELERİ VE CUMHURİYET ‘DAR KALIPLI GEÇMİŞ

Açıkladıkları 48 sayfalık siyasi metinde, “toprak bütünlüğümüz ve kuruluş ilkelerimiz ve Cumhuriyet’i, ‘dar kalıplı geçmiş’ olarak niteledikleri”ni, bu nedenle “red ettikleri”ni belirterek “yepyeni bir siyasal sistem kuracaklarını deklara ettikleri”ni ifade etti.

TÜRKİYE’Yİ PARAMPARÇA YAPACAK İFADELER

Altılı Grubun, Cumhuriyet’i hedef aldığını, Cumhuriyet’i yıkmayı deklare ettiğini belirterek, “size düşen Tayyip düzenini değiştirmek ve yıkmak, garantimiz ve egemenlik haklarımız olan Cumhuriyet’ten toprak bütünlüğünden ve anayasanın girişinden ne istiyorsunuz?” dedi.

PROJE, NATO’NUN VE ONUN KUKLASI FETÖ’CÜ VE PKK’LI BÖLÜCÜ BİR PROJE

Nihat Genç, muhalefetin bölücü deklarasyonuna tepki duymayan yazar ve siyasetçilere de ver yansın etti. Genç, “Aradan bir gün geçti, altı partinin deklare ettiği ihanet metnine karşı yazar ve siyasilerden hala ses çıkmadı, ey millet, hepimizi eşitleyen Cumhuriyet’in kökünü kazımaya and içmişler, sizden temsil gücünü alıp Türkiye’ye ‘boyunduruk’ vurup etnik parçalara ayırmak istiyorlar!” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.