Odalarından veterinerlere özel günlerinde anlamlı jest

Dünya veteriner Hekimler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı, 22. Dönem DSP Milletvekili, önceki ADD Burdur Şube Başkanı Kazım Üstüner, Dünya Veteriner Hekimler Günü etkinlikleri kapsamında Serenler Otel’de veterinerlere orkestra müziği eşliğinde yemekli anlamlı bir gece yaşattı. Çevre illerin odalarından da konukları olan Üstüner duayen veterinerlere plaket de verdi.

Dünya Veteriner Hekimleri Birliği (WVA’nın) 2000 yılında, her nisan ayının son cumartesi gününü “Veteriner Hekimler Günü” olarak ilan etmesiyle kutlanmaya başlanan, ülkemizdeyse ilk olarak 28 Nisan 2001 yılında Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin düzenlediği organizasyon ile kutlanmaya başlanan ve bundan sonra her yıl kutlanılması sürdürülen Dünya Veteriner Hekimler Günü ilimizde de 29 Nisan 2016 günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı, 22. Dönem DSP Milletvekili, önceki ADD Burdur Şube Başkanı Kazım Üstüner, Dünya Veteriner Hekimler Günü etkinlikleri kapsamında Serenler Otel’de veterinerlere orkestra müziği eşliğinde yemekli anlamlı bir gece yaşattı. Çevre illerin odalarından da konukları olan Üstüner duayen veterinerlere plaket de verdi.

İlk olarak Atatürk anıtına çelenk sunan ve İstiklal Marşı okuyan veteriner hekimleri, daha sonra akşam saat 18,00’de MAKÜ Merkez Konferans Salonunda İletişim Uzmanı Hakan Bozkurt’un Hayatın provası Yoktur konulu seminere katıldı. Ardından da Serenler Otel’de akşam yemeğinde buluşuldu.

Eğlenceli akşam yemeği etkinliğine Burdur Veteriner Hekimler Odası Başkanı Kazım Üstüner, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Burdur Senatörü Ekrem Kabay, AKP Milletvekili Bayram Özçelik, Isparta, Denizli ve Antalya Veteriner Hekimleri Odaları başkanları ve veteriner hekimler katıldı.

Yemeğe ve eğlenceye geçmezden önce geçmişte hizmeti çok geçmiş duayen veteriner hekimlere plaket verildi. Plaket töreninin en anlamlı ve duygulu bölümünü, geçen yıl Burdur-Antalya yolunun Ağlasun kavşağında pompalı tüfeklerin kullanıldığı ve 5 kişinin öldüğü bir aile kavgasının ortasında kalarak ağır ve ölümcül bir şekilde yaralanan, uzun süre komada kalan ancak hayata tutunarak kurtulan, gün içinde Burdur belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in kendisini ziyaretinde armağan olarak verdiği elektrikli bisikletiyle yemeğe katılan Veteriner Hekim Tanrıöver’in seminer veren İletişim Uzmanı Hakan Bozkurt’a plaketini takdim ettiği bölüm oluşturdu.

KABAY, KOÇTÜRK GİBİ, GIDA EMPERYALİMİNE KARŞI DURUŞ ÇAĞRISI YAPTI

Plaket töreninde anlamlı ve dönemin şartlarına atıfta bulunan önemli konuşmalar da yapıldı. Senatör Kabay ile Mustafa Gürcan yaptı. Kabay, 1960’ların ve 70’lerin Amerikan emperyalizminden gelen süt tozları üzerinden gıda emperyalizmi teorisini üreten, antiemperyalist duruş sergileyen Osman Nuri Koçtürk’ü anarak veteriner hekimlere gıda emperyalizmine karşı duruş çağrısı yaptı.

GÜRCAN, ABD-AB EMPERYALİZMİNE KARŞI

ATATÜRKÇÜ YOLDAN AYRILMAMA ÇAĞRISINDA BULUNDU

Tarım İl Müdürlüğü çalışanı Gürcan ise özellikle genç meslektaşlarına seslenerek, kendi kuşaklarının laik demokratik üniversitelerde Atatürk düşüncenin ışığında yetiştiklerini, Atatürkçü yoldan ayrılmadıklarını belirterek, ABD-AB emperyalizmlerine karşı Atatürk’ün yolundan ayrılmamaları çağrısında bulundu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir