Akşener, Burdur’dan meydan okudu

Çine Ovası İnsuyu mevkisinde kalabalık bir taraftar kitlesiyle karşılanan ve kent içinde uzun bir araç konvoyuyla gövde gösterisi yapan Meral Akşener ve MHP’liler, hınca hınç doldurdukları Belediye Konferans ve Sergi Salonundan Bahçeli ve Saray’a meydan okudular. Akşener, Erbakan üslubuyla “sizi gidi korkak tavuklar sizi!” diye hasımlarına veryansın etti.

Milliyetçi hareket Partisi (MHP’de) kavga büyürken ve Tosya ve Gemerek Mahkemelerinin pişmiş aşa su katarcasına kongre sürecinin yürürlüğünü durduran kararlar alırken ve büyük bir belirsizlik yaratırken Bahçeli yönetimine ilk isyan bayrağını kaldıran en önemli muhalefet liderlerinden Meral Akşener, ülke gezilerinin dünkü durağında ilimizi ziyaret etti. Görevden alınma tehdidi altında olmasına rağmen MHP il teşkilatı ve Burdur MHP’si bir bütün olarak Akşener’in arkasında olduğunu göstererek muhteşem bir karşılama ve görkemli bir kapalı salon toplantısı düzenledi. Salonda müthiş bir coşku, heyecan ve Akşener taraftarlığı vardı. Salonda CHP ve AKP gibi farklı partilerden vatandaşların varlığı da dikkat çekti.

Erbakan aksanıyla söylev veren Akşener, konuşmasında Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi, Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’ı top atışına tuttu. Partisinin genel başkanı hakkında bir kere bile olsa “genel başkanım” çıkmadı ağzından. Salon, genellikle Ülkücüleri övdüğü, Erdoğan’ı eleştirdiği, Bahçeli polemikleri yaptığı noktalarda yoğun alkış aldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir