Öğretmenlerin maaşından kesinti yapılacak mı?

Kamuoyuna gündemine düştüğünde bomba etkisi yapan, Meclis’te de yoğun tartışmalara sebep olan Milli Dayanışma Kampanyası için öğretmenlerin maaşından 500 lira kesileceği iddialarını Milli Eğitim bakanı (MEB) Ziya Selçuk yalanladı. Bakan Selçuk, “millet olarak zor bir süreçle başa çıkmaya çalışırken her gün başka bir sahte haberle uğraşmak ve açıklama yapmak durumunda kalıyoruz” dedi.

Dün kamuoyunun gündemine düşen Milli Dayanışma Kampanyası için öğretmen maaşından 500 lira kesileceği iddiaları ortalığı karıştırdı.

Milli Eğitim bakanı (MEB) Ziya Selçuk, konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

Meclis’e kadar taşınan, öğretmen maaşından 15 Nisan’da Milli Dayanışma Kampanyası için 500 lira kesileceğine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı antentli belgenin sahte olduğunu belirten Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, hukuki süreçlerin başlatıldığını belirtti.  

Gerçeği yansıtmadığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “millet olarak zor bir süreçle başa çıkmaya çalışırken her gün başka bir sahte haberle uğraşmak ve açıklama yapmak durumunda kalıyoruz. Hukuki süreçlerin başlatıldığının bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir