Okullar ne zaman açılacak? #evdekalburdur

Taraflar için en güvenli zamanda ve şeklide…

Bilimsel verilerin söyleyeceği zaman ve tarzda…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman ve ne tarzda açılacağını açıklık getirdi.

Milli Eğitim bakanı Ziya selçuk Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyunun sürekli sorduğu ve merakla beklediği okulların ne zaman ve ne tarzda açılacağı meselesine açıklık getirdi.

Tüm dünyanın ve Türkiye’nin dehşetle yaşadığı ve insanlığı teslim almış olan yeni tip koronavirüs (kovid19) salgını ile mücadele sürerken, insanlar henüz özel izinlerle sokağa çıkabiliyorken okulların açılacağı zamana değinen bir tivit atan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kamuoyundan, okulların açılmasına bir “takvim” olarak bakılmaması ricasında bulundu.

Okulların açılmasının, 19 milyon insanın hareketlenmesi demek olduğunu, 19 milyon insanın sokağa çıkması ve paydostan sonra tekrar eve, ailesinin yanına dönemsi anlamına geldiğini, bunun bir kamu sağlığı sorunu olduğunu vurgulayan Bakan selçuk, bunun ön şartının ise “bilimsel verilerle hareket etmek olduğu”nun altını çizdi.

Bakan Selçuk okulların ne zaman açılacağını tek cevabı olduğunu belirterek noktayı koydu:

‘Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.’

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir