Ormancı, 70 metreden uçuruma düşerek ağır yaralandı

Isparta/ Sütçüler ilçesinde kaçak avcıları izlerken 70 metrelik uçurumdan savrularak ağır yaralanan orman muhafaza memuru Hüseyin Yavuz’u arkadaşları kurtardı.

Dün T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 6’ncı Bölge Müdürlüğü Isparta Şube Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarı değerlendirmek üzere Av Koruma Ekibi ve jandarma, Sütçüler’de Yazılıkaya Devlet Avlağı içinde bulunan Yeşilyurt Köyü, Karasaray Mevkisinde kaçak avcıları aramaya başladılar.

Arama sonucunda Karasaray Tepesinde kamp kurarak ateş yakan 2 kişiyi kamp çadırı, uyku tutulumları ve 2 adet 20 kalibre yarı otomatik tüfekle birlikte yakaladılar.

Kaçak avcılara işlem yapıldıktan sonra akşamüzeri 18,00’de ekip geri dönerken, av koruma ekibinde görevli orman muhafaza memuru Hüseyin Yavuz, havanın yağışlı olması nedeniyle ıslak zeminde kayarak dengesini kaybetti, 70 metrelik uçuruma yuvarlandı.

İlk müdahale av koruma ekibi tarafından yerinde yapıldı.

Olaydan yaklaşık 2 saat sonra olay yerine ulaşan ambulans ekibinden bir hemşire yaptığı muayene sonucunda hayati tehlikesinin bulunmadığını belirterek serum taktı, açık yaralara müdahale etti.

Daha sonra olay yerine sağlık ekipleri, AFAD, JAK (Jandarma Arama Kurtarma) ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürü başta olmak üzere Bölge Müdürlüğü ekipleri ulaştı.

Saat 23.00 sularında av koruma memuru Hüseyin Yavuz, ambulansla Isparta Şehir

Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yapılan muayenede hayati tehlikesinin bulunmadığı, ayağında kırık ve belde çatlak olduğu tespit edilmiş olup tedavisine başlanmıştır.

Yakalanan avcılar 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında gerekli yasal işlem yapılmak üzere jandarma tarafında karakola götürüldü ve avda kullandıkları silahlara el konuldu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir